29. Niedziela zwykła – 17.10.2021 – (III. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Nowak z parafii Podłopień i Jolanta Zając z parafii Ponice. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj 17 października przeżywamy 29. niedzielę zwykłą jako Niedzielę Synodalną. Modlimy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. W przyszłą niedzielę 24 października będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną. Składka na tacę przeznaczona jest na misje święte.
 4. Dzisiaj 17 października to jest w trzecią niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W przyszłą niedzielę 24 października to jest w czwartą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Jutro 18 października 2021 przypada 11. rocznica śmierci + ks. Eugeniusza Chmury. Jutro godz. 6.30 będzie msza św. w jego intencji. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich świętych, prosimy, aby wierni przeprowadzili sprzątanie wokół grobów swoich bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu.
 8. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie.
 9. Kartki z wypominkami będzie można pobrać w przedsionku kościoła.
 10. We wtorek 19 października Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17.00 i po niej Nabożeństwo różańcowe.
 11. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym.
 12. W najbliższą sobotę parafia organizuje wyjazd Róż Żywego Różańca do Sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie koło Tarnowa na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Wyjazd w sobotę o godz. 7.30 sprzed kościoła w Podłopieniu. Wyjazd powrotny przewidziany jest na godz. 14.00. Na miejscu przewidziany jest skromny posiłek – drożdżówka i herbata. Zapisy u księdza proboszcza do najbliższego wtorku, gdyż do środy trzeba zgłosić grupę w Sanktuarium w Zabawie.
 13. Wspomnienia i święta najbliższego tygodnia:
  • W poniedziałek 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty.
  • We wtorek 19 października – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki prezbitera i męczennika.
  • W środę 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • W piątek 22 października – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 15. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 16. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.15.
 17. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 18. Spotkania oazowe:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
  • Na spotkania oazowe serdecznie zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii.
 19. Ogłoszenie, o które nas proszono: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszam Seniorów, osoby starsze z Gminy Tymbark na warsztaty artystyczne i wykład ks. dr. Jerzego Smolenia pt. „Godność Seniora”, który odbędzie się w dniu 21 października 2021 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Bibliotece Publicznej. Dodatkowe informacje można uzyskać w Bibliotece Publicznej lub Ośrodku Pomocy Społecznej. Podpisała pani Dorota Ogórek, Kierownik GOPS w Tymbarku. tel. 18 3325 322, 693721 301
 20. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 22. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 23. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.