30. Niedziela zwykła – 24.10.2021 – (IV. Niedz. października)

 1. Dzisiaj 24 października przeżywamy 30. Niedzielę zwykłą jako Niedzielę Misyjną. Modlimy się w intencji Misjo i Misjonarzy. Składka na tacę przeznaczona jest na misje święte.
 2. Dzisiaj 24 października to jest w czwartą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Msza św. w intencji uczestników Pielgrzymki Róż Różańcowych z Parafii Podłopień oraz z Parafii Tymbark do Zabawy koło Tarnowa na 21. Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych będzie w Niedzielę 14 listopada 2021 o godz. 11.00.
 4. W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich świętych, prosimy, aby wierni przeprowadzili sprzątanie wokół grobów swoich bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu.
 5. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych (listopadowych). Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe (listopadowe) będą czytane w listopadzie.
 6. Kartki z wypominkami będzie można pobrać w przedsionku kościoła.
 7. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28 października br. po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym, to jest o godz. 18.15.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym.
 9. Wspomnienia i święta najbliższego tygodnia: w czwartek 28 października – święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Imieniny obchodzi ks. Tadeusz Machał – długoletni proboszcz i budowniczy kościoła w Podłopieniu. Ks Tadeuszowi Machałowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
 10. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 11. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.15.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 15. Spotkania oazowe:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
  • Na spotkania oazowe zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 16. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.