32. Niedziela zwykła – 07.11.2021 – (I. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj 7 listopada przeżywamy 32. Niedzielę zwykłą.
 2. W miniony piątek zmarł nasz parafianin + Henryk Stokłosa, lat 78, zamieszkały Zawadka. Pogrzeb śp. Henryka Stokłosy będzie dzisiaj wniedzielę 7 listopada o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Podłopieniu. Ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Podłopieniu.
 3. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.
 4. Dziękujemy za troskę o dusze zmarłych wyrażoną w modlitwach oraz za ofiary złożone na wypominki. W intencji składających na wypominki jak również za dusze zmarłych będzie ofiarowana Msza św. w przyszłą niedzielę 14 listopada o godz. 11.00.
 5. W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.
 6. W czwartek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10.00 w kościele parafialnym w Podłopieniu będzie Msza św. w intencji Ojczyzny o Bożą opiekę.
 7. W przyszłą niedzielę 14 listopada będziemy przeżywać w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, będzie to dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi.
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona akcja charytatywna „Chlebki miłosierdzia”. Przed kościołem będą rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc Caritas dla osób ubogich.
 9. Zachęcamy parafian do pomocy ubogim w formie sąsiedzkiej pomocy, a także poprzez składanie w kościele darów rzeczowych dla ubogich (Torba Charytatywna, Kosz Charytatywny Caritas).
 10. Członków Parafialnego Zespołu Caritas zapraszam na spotkanie w środę o godz. 16.00 celem omówienia akcji „chlebki miłosierdzia”.
 11. Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 18.15.
 12. Spotkanie w grupie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej będzie w czwartek po Mszy św. i różańcu za zmarłych o godz. 17.00.
 13. W dniu wczorajszym pięciu ministrantów z naszej parafii zostało pobłogosławionych do posługi lektora. Są to: Bokowy Albert, Kulpa Hubert, Kulpa Wiktor, Kordeczka Jakub, Staniszewski Konrad. Nowym lektorom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask w czytaniu słowa Bożego Ludowi Bożemu w Kościele.
 14. Spotkanie dzieci I komunijnych wraz z rodzicami będzie w najbliższą sobotę 13 listopada br. sobotę o godz. 16.00.
 15. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia innym kapłanom intencje mszalne z pogrzebów:
  1. Ks. Stefanowi Duda przekazałem 60 intencji mszalnych:
   • + Maria Juszczak – 2 intencje mszalne
   • + Zofia Palka – 2 intencje mszalne
   • + Anna Walczak – 2 intencje mszalne
   • + Kazimierz Leśniak – 2 intencje mszalne
   • + Jan Śliwa – 52 intencje mszalne
  2. Ks. Jerzemu Berdychowskiemu przekazałem 100 intencji mszalnych:
   • + Zofia Czyrnek – 70 intencji mszalnych
   • + Stanisław Pala – 30 intencji mszalnych
  3. Ks. Pawłowi Opioła (MCCJ) przekazałem 200 intencji mszalnych:
   • + Stanisław Pala – 38 intencji mszalnych
   • + Edward Piętoń – 12 intencji mszalnych
   • + Maria Rybka – 50 intencji mszalnych
   • + Jadwiga Dudzik – 70 intencji mszalnych
   • + Antoni Wieczorek – 30 intencji mszalnych
 16. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 17. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 18. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.15.
 19. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 20. Spotkania oazowe:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
  • Na spotkania oazowe zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 21. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 22. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 23. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 24. Ogłoszenie, o które nas proszono: Wójt Gminy Tymbark informuje mieszkańców, że w dniu 08.11.2021, z powodu wymiany sieci wodociągowej w ciągu drogi gminnej Sobczakówka w Podłopieniu wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody. Wyłączeniem zostaną objęte budynki od drogi Kurkówka do granicy z Gminą Dobra. Za utrudnienia przepraszamy.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.