33. Niedziela zwykła – 14.11.2021 – (II. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj 14 listopada w 33. niedzielę zwykłą przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, jest to dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi.
 2. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona akcja charytatywna „Chlebki miłosierdzia”. Przed kościołem są rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy nabywaniu chlebków miłosierdzia są przeznaczone na pomoc Caritas dla osób ubogich.
 3. Zachęcamy parafian do pomocy ubogim także poprzez składanie w kościele darów rzeczowych dla ubogich. Można pobrać Torba Charytatywną Caritas, napełnić ją darami rzeczowymi i złożyć do Kosza Charytatywnego Caritas.
 4. Dzisiaj 14 listopada przeżywamy również XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku chcemy przyjść z pomocą dla Libanu – państwa na Biskim Wschodzie, w którym żyją także chrześcijanie i który jest dzisiaj na skraju bankructwa. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na pomoc Caritas dla osób ubogich oraz na pomoc dla Libanu.
 5. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w przyszła niedzielę 21 listopada br. Zebrane środki zostaną przekazane do siedziby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę 21 listopada 2021 r. wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O 9.00 będzie przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
 7. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.
 8. W najbliższym tygodniu Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00 i po niej wypominki listopadowe połączone z różańcem.
 9. Dzisiaj o godz.11.00 będzie Msza św. ofiarowana w intencji składających na wypominki jak również za dusze zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 10. W piątek 19 listopada o godz. 17.00 Msza św. ku czci św. Józefa w roku św. Józefa.
 11. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 12. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 13. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.15.
 14. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 8.45.
 15. Spotkania oazowe:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
 16. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.