Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 – (III. Niedz. listopada)

 1. W dzisiejszą niedzielę 21 listopada przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórkę prowadzą ministranci i lektorzy. Zebrane środki zostaną przekazane do siedziby Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Dzisiaj 21 listopada 2021 r. o godz. 9.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przyjęcie do Apostolatu Margaretka, czyli do wspólnoty osób modlących się za kapłanów. Powstała nowa grupa Margaretka, która będzie się modlić za księdza proboszcza.
 7. W przyszłą niedzielę 28 listopada będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę 28 listopada będziemy przeżywać pierwszą niedzielę adwentu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w czasie świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 9. Zachęcamy rodziców do zakupienia lampionów dla dzieci na roraty. Pierwsze roraty już za tydzień w poniedziałek 29 listopada o godz. 5.50. Będziemy zachęcać dzieci do wykonywania dobrych uczynków w adwencie, wypisania ich na serduszkach i przyniesienia ich do kościoła na roraty. Dzieci będą zabierać do domu nowo zakupione figurki Dzieciątka Jezus, figurki, Matki Bożej i figurki Aniołów.
 10. Jutro w poniedziałek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W przyszłą niedzielę 28 listopada o godz. 11.00 będzie Msza św. w intencji Pana Organisty Lucjana Bożka i za Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia”.
 11. „Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Matki te mimo trudnej sytuacji życiowej postanowiły urodzić swoje dzieci i podjąć trud macierzyństwa. Z choinki, która już od przyszłej niedzieli będzie umieszczona przy ołtarzu, można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół Ruchu Światło Życie”. Spośród wymienionych rzeczy można ofiarować kilka rzeczy, ale wystarczy ofiarować jedną rzecz i złożyć przed choinką w kościele. Ofiarowane rzeczy zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Dom ten został wybrany, bo jest w naszej diecezji i jest najbliżej.
  Rzeczy, które można umieścić w paczce:

  • Mleko NAN 1, 2, 3
  • Słoiczki dla dzieci (obiadki, desery)
  • Kaszki dla dzieci
  • Środki higieniczne dla dzieci (płyny do kąpieli, balsamy, itd.)
  • Pampersy (różne rozmiary, od 1 do 6)
  • Chusteczki nawilżające
  • Inne artykuły dla dzieci, dla mam
  • Swoje pomysły mile widziane. Paczki trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie, ul. Mościckiego 65, w którym posługują Siostry Urszulanki. Bóg zapłać za okazane serce.
 12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 13. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 14. W najbliższy piątek nie będzie spotkania Grupy Apostolskiej Młodzieży.
 15. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórka ministrantów i lektorów.
 16. Spotkania oazowe w tym tygodniu według planu.
 17. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 19. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.