1. Niedziela Adwentu – 28.11.2021 – (IV. Niedz. listopada)

 1. Przeżywamy dzisiaj I. Niedzielę Adwentu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w liturgii świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 2. Pierwsze roraty w poniedziałek 29 listopada o godz. 5.50. Zachęcamy dzieci do wykonywania dobrych uczynków w adwencie, wypisania ich na serduszkach i przyniesienia ich do kościoła na roraty. Dzieci będą zabierać do domu nowo zakupione figurki Dzieciątka Jezus, figurki, Matki Bożej i figurki Aniołów.
 3. Dziękujemy Panu Bronisławowi Lisowiczowi za wykonanie dekoracji do ołtarza w postaci schodków dla Dzieciątka Jezus schodzącego do żłóbka.
 4. W dzisiejszą niedzielę 28 listopada o godz. 11.00 Msza św. w intencji Pana Organisty Lucjana Bożka i za Chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” z okazji wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W dzisiejszą niedzielę 28 listopada będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę 5 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 8. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. ojca Pio o godz. 17.00.
 9. W I. czwartek od godz. 16.00 będzie Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych.
 10. W najbliższym tygodniu wypada I. piątek grudnia. Rano Msza św. Roratnia o godz. 5.50, a po południu o godz. 17.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa. Na Mszach świętych wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. Spowiedź święta przed I. piątkiem będzie codziennie rano od godziny 5.00 oraz od środy od godz. 16.00.
 12. Do chorych księża udadzą się w I. piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pani Marii Puchała.
  • Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 13.00. Prosimy o pojazd od pana Mieczysława Piwowarczyka.
 13. W I. sobotę grudnia nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.
 14. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy w I. czwartek na Mszę św. o godz. 17.00.
 15. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII zapraszamy w I. piątek na Mszę św. roratnią o godz. 5.50 lub na Mszę św. o godz. 17.00.
 16. „Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki, która już od dzisiejszej niedzieli jest umieszczona przy ołtarzu, można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia. Spośród wymienionych rzeczy można ofiarować kilka rzeczy, ale wystarczy ofiarować jedną rzecz i złożyć przed choinką w kościele. Ofiarowane rzeczy zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Tarnowie.
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 18. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 19. W najbliższy piątek spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 20. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 8.00.
 21. Spotkania oazowe:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
 22. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 24. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.