2. Niedziela Adwentu – 05.12.2021 – (I. Niedz. grudnia)

 1. W dzisiejszą 2 niedzielę adwentu 5 grudnia przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Zbiórkę prowadzą ministranci i lektorzy.
 2. Zapraszamy na roraty w dzień powszedni codziennie o godz. 5.50. Zachęcamy dzieci do wykonywania dobrych uczynków w adwencie, wypisania ich na serduszkach i przyniesienia ich do kościoła na roraty. Dzieci na jeden dzień zabierają do domu figurki Dzieciątka Jezus, figurki, Matki Bożej i figurki Aniołów, aby w domu pomodlić się przy tych figurkach.
 3. W środę 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 5.50, 10.00 i 17.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na roraty w sobotę 11 grudnia o godz. 5.50 w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
 5. Za dwa tygodnie 19 grudnia to jest w III niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara na wynagrodzenie dla Pana Kościelnego. Zapowiemy to jeszcze w przyszłą niedzielę.
 6. W zakrystii będzie można już nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 7. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe są po 7 zł, duże po 20 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 8. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 grudnia o godz. 16.30.
 9. Ofiarę na kościół złożyli Państwo Mieczysław i Zofia Sędzik. Bóg zapłać.
 10. Ofiarę na misje złożyła 2. Róża Ojców pw. św. Andrzeja Boboli zelator pan Edward Kaim, 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 7. Róża Ojców pw. św. Jacka zelator pan Andrzej Mielnicki; 9. Róża Ojców pw. św. Izydora zelator pan Piotr Kordeczka i 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator pan Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 11. Jeszcze przez tydzień do 12. grudnia można składać dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie w ramach ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka. Wiele osób już odpowiedziało otwartym sercem na potrzeby samotnych matek. Nadal z choinki, która jest umieszczona przy ołtarzu Matki Bożej, można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia to jest do przyszłej niedzieli. Spośród wymienionych rzeczy można ofiarować kilka rzeczy, ale wystarczy ofiarować jedną rzecz i złożyć przed choinką w kościele.
 12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 13. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 14. W najbliższy piątek spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 15. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 8.00.
 16. Spotkania oazowe według planu w sobotę od godz. 9.00 i od godz. 10.00.
 17. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 19. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.