3. Niedziela Adwentu – 12.12.2021 – (II. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 12. grudnia przeżywamy Niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete” to znaczy z łacińskiego „Radujcie się”, bo już zbliża się Boże Narodzenie. Dzisiaj kolor szat liturgicznych jest różowy.
 2. W przyszłą niedzielę 19 grudnia to jest w III. niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara na wynagrodzenie dla Pana Kościelnego.
 3. W przyszłą niedzielę 19. grudnia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 5. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe są po 7 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 6. Do dzisiaj to jest do 12. grudnia można składać dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie w ramach ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka. Dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Tarnowie na ulicy Mościckiego
 7. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 15 grudnia o godz. 18.00.
 8. Spowiedź święta na święta Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek 20 grudnia w godzinach od 14.00 do 17.00. O godz. 17.00 będzie Msza św. na zakończenie spowiedzi świętej.
 9. Każdego roku w drugi Dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci udawały się do naszych domów jako kolędnicy misyjni: kolędowali i zbierali ofiary na projekty misyjne, realizowane przez tarnowskich misjonarzy.
  • W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa dzieci nie będą chodzić po domach jak dotychczas. Natomiast w dniu 26 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło kolędników misyjnych. Z tego dzieła realizowane będą projekty misjonarzy.
  • W dniu 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy się modlić wraz z dziećmi za misje i misjonarzy. Przed Mszami świętymi dzieci przedstawią krótką scenkę taką jak przedstawiały w domach podczas dzieła kolędników misyjnych.
  • Zachęcamy dzieci, aby 26 grudnia przybyły do kościoła na Mszę św. o godz. 11 w strojach misyjnych, tak jak szły jako kolędnicy misyjni.
  • Zachęcamy też dzieci do udziału w konkursie misyjnym. Szczegóły konkursu misyjnego zostaną podane dzieciom w najbliższym tygodniu.
 10. W sobotę 18 grudnia od godz. 9.00 będzie strojenie szopki i choinek przy ołtarzu. Zapraszamy młodzież, lektorów i starszych ministrantów.
 11. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 12. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 13. W najbliższy piątek spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 14. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów i lektorów po roratach.
 15. Spotkania oazowe według planu w sobotę od godz. 9.00 i od godz. 10.00.
 16. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.