4. Niedziela Adwentu – 19.12.2021 – (III. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 19 grudnia to jest w III Niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach jest przeznaczona jako ofiara dla Pana Kościelnego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
 3. W przyszłą niedzielę 26 grudnia to jest w IV. niedzielę grudnia zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Spowiedź święta na święta Bożego Narodzenia będzie jutro w poniedziałek 20. grudnia w godzinach od 14.00 do 17.00. O godz. 17.00 będzie Msza św. na zakończenie spowiedzi świętej.
 5. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godz. 5.50. We Wigilię po porannej Mszy św. będzie można zabrać do domu betlejemskie światło pokoju.
 6. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Tradycja nakazuje wraz z pierwszą gwiazdą zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Rozpoczyna ją odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i spożywanie wieczerzy wigilijnej.
 7. O godz. 24.00 zgromadzimy się w świątyni parafialnej na Mszy św. Pasterskiej. Składka na tacę, zebrana podczas „Pasterki”, przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  • Podczas Mszy św. Pasterskiej oraz w Dzień Bożego Narodzenia przyklęka się podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało…”.
  • Wierni, którzy przyjmą Komunię Świętą podczas Pasterki, mogą w ciągu Dnia Bożego Narodzenia ponownie przyjąć Komunię świętą.
 8. W sobotę 25 grudnia wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą godz. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 9. W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywać drugi dzień świąt. Jest to Niedziela świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 10. W drugi dzień świąt składka na tacę będzie przeznaczona jest na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 11. Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa w tym roku kolęda będzie miała formę Mszy św. „kolędowych”. Pragniemy zaprosić parafian z poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte „kolędowe”. Msze św. „kolędowe” będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.00 tak jak zwykle wypadała kolęda. Msze św. będą w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów, tak jak zwykle ksiądz chodził po kolędzie.
 12. Każdego roku w drugi Dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci udawały się do naszych domów jako kolędnicy misyjni: kolędowali i zbierali ofiary na projekty misyjne, realizowane przez tarnowskich misjonarzy.
  • W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa dzieci nie będą chodzić po domach jak dotychczas. Natomiast w dniu 26 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło kolędników misyjnych. Z tego dzieła realizowane będą projekty misjonarzy.
  • W dniu 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy się modlić wraz z dziećmi za misje i misjonarzy. Przed Mszami świętymi dzieci przedstawią krótką scenkę na temat dzieła kolędników misyjnych.
  • Zachęcamy dzieci, aby 26 grudnia przybyły do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00 w strojach misyjnych, tak jak szły jako kolędnicy misyjni.
 13. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 14. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe są po 7 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 15. Pewna rodzina ufundowała komplet obrusów do kościoła jako dar ofiarny. Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy parafianom sprzątającym kościół za ofiarę złożoną na zakup dwóch dzwonków mosiężnych do Mszy św.
 17. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Anny Krzyściak z Jasnej. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie…
 18. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł i czasopismo „Miłujcie się” w cenie 5 zł.
 19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 20. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zasłanianiu ust i nosa w kościele.
 21. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.