Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 – (IV. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 26. grudnia w drugi dzień świąt przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 2. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie owsa na pamiątkę męczeństwa św. Szczepana diakona. Składka na tacę będzie przeznaczona jest na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
 4. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Dzieło kolędników misyjnych. Z tego dzieła realizowane będą projekty misjonarzy. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa kolędnicy misyjni nie będą chodzić po domach.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy się modlić wraz z dziećmi za misje i misjonarzy.
  • Przed Mszami świętymi o godz. 9.00 i 11.00 dzieci przedstawią krótką scenkę taką jak przedstawiały w domach podczas dzieła kolędników misyjnych.
 5. W piątek 31 grudnia – zakończenie roku 2021. O godz. 16.00 będzie Msza św. na zakończenie starego roku.
 6. Ostatni dzień roku 2021 św. Sylwestra przypada w piątek. W związku z tą okolicznością, Ksiądz Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
 7. W sobotę 1 stycznia 2022 – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień modlitw o pokój. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00. Składka na tacę z Nowego Roku jest przeznaczona na potrzeby diecezji.
 8. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, kolęda będzie miała formę „Mszy św. kolędowych”.
 9. W najbliższym tygodniu naMsze św. kolędowe zapraszamy wiernych: 
 10. Środa – 29.12.2021 o godz. 17.00:
  • Zawadka Zagórze i Tymbark Góry – Od Państwa Pluta Krzysztof i Dominika do Państwa Mielnicki Andrzej i Maria. Ta Msza św. kolędowa ze względu na pogrzeb śp. Anny Kulig z Zawadki będzie odprawiona także w czwartek o godz.17.00.
 11. Czwartek – 30.12.2021 o godz. 17.00
  • Zawadka Zagórze i Tymbark Góry – Od Państwa Pluta Krzysztof i Dominika do Państwa Mielnicki Andrzej i Maria.
  • Tymbark Góry – Od Państwa: Leśniak Piotr i Ewa do Państwa Pach Kazimierz i Dorota oraz od Pani: Smaga Antonina do Państwa Smoleń Stanisław i Bogusława
  • Zawadka – od Państwa: Kudłacz Stanisław i Maria do Pani Liszka Joanna i Liszka Maksymilian oraz Państwo Pala Wojciech i Zofia – Podłopień „W Granicach”.
 12. W przyszłą niedzielę 2 stycznia o godz. 18.00 będzie Parafialny Koncert Kolęd w Kościele przygotowany przez młodzież z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć podwójny świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 10 zł. Od nowego roku Gość niedzielny będzie po 8 złotych. Do obecnego Gościa Niedzielnego dołączona została płyta CD z nagraniem części Biblii.
 14. Polecamy też „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.