4. Niedziela zwykła – 30.01.2022 – (V. Niedz. stycznia 2022 r.)

 1. Dzisiaj 30 stycznia przeżywamy 4. niedzielę zwykłą.
 2. W środę 2. lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników i zakonnice. Składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe.
 3. W czwartek 3. lutego wspomnienie św. Błażeja Biskupa i męczennika z pierwszych wieków. Po Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja. Obrzęd błogosławieństwa będzie dostosowany do okoliczności pandemii.
 4. W I. czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego. O godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i o 17.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 6. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie od godz. 6.00 i od środy od godz. 16.00.
 7. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stanisława Dziadonia.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 13.00. Prosimy o pojazd od pana Romana Banasia.
 8. W I. sobotę Msze św. o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30 i 17.00.
 9. W sobotę 5 lutego wypada wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo chleba i wody i soli ku czci św. Agaty.
 10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy ósmej zapraszamy na Mszę św. w I. czwartek o godz. 17.00.
 11. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy siódmej zapraszamy na Mszę św. w I. piątek o godz. 17.00.
 12. Zmarła nasza parafianka pani Anna Dziadoń z Dorazia, lat 86. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godz. 14.00. Ciało zmarłej zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Różaniec za śp. Anną Dziadoń będzie w kościele w Podłopieniu w niedzielę 30 stycznia o godz 16.15. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 13. Zmarł nasz parafianin pan Marian Hochoł z Zawadki, lat 86. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 1 lutego o godz. 13.00. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Różaniec za śp. Marianem Hochoł będzie w kościele w Podłopieniu w niedzielę 30 stycznia o godz 16.15 i jutro w poniedziałek o godz. 17.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na Misje święte. Ofiary złożyła 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Jan Piotr Jamróz. Bóg zapłać.
 15. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 16. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 17. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 18. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 19. Spotkania oazowe według planu w sobotę od godz. 9.00 i od godz. 10.00.
 20. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 21. Apostolat Margaretka prosi o przedstawienie ogłoszenia: Apostolat Margaretka zaprasza wszystkich członków na coroczną wspólną modlitwę i Mszę Św., która zostanie odprawiona w intencji Księży posługujących w naszej Parafii w dniu 2 lutego o godz. 17:00 (z okazji dnia osób konsekrowanych). Na Mszy Św. zostanie pobłogosławiona kolejna roczna Margaretka w intencji naszego Ks. Proboszcza Wiesława Orwata. Od dwóch lat jest możliwość tworzenia Margaretek z zobowiązaniem modlitwy na jeden rok, obok tych podejmowanych na całe życie. Jest to ułatwienie dla osób młodszych, może mniej wytrwałych, czy też dzieci, którym ciężko jest podjąć zobowiązanie na całe życie. Zachęcamy do otaczania modlitwą naszych Kapłanów, aby nie ustali w swoim powołaniu, spełniali dokładnie Wolą Bożą oraz prowadzili nas swoją świętą posługą i udzielaniem Sakramentów Św. do zbawienia. Ideałem byłoby, aby w każdej rodzinie choćby jedna osoba modliła się za wybranego kapłana. Ufając Miłosierdziu Bożemu, możemy wtedy żyć nadzieją, że nigdy nie zabraknie nam, ani naszym dzieciom, ich niezbędnej posługi. Okazując w ten sposób szacunek osobom konsekrowanym pobudzimy również młodych do obierania takiej drogi życia. Do kolejnych grup można się zgłaszać za pośrednictwem Pani Agnieszki Wiewiórskiej lub Pani Marty Florek, bądź za pośrednictwem kontaktu na parafialnej stronie internetowej.
 22. Proszono nas o ogłoszenie: Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że WNIOSKI NA ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 1 do 28 lutego 2022 roku.
 23. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – w cenie 6 zł.
 24. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.