8. Niedziela zwykła – 27.02.2022 – (IV. Niedz. 27 lutego 2022)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Mateusz Jakub Hryc z parafii Nowy Targ i Barbara Karolina Kawula z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Krzysztof Wojciech Dziadoń z Parafii Podłopień i Natalia Aleksandra Zatorska z Parafii Żegocina. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 27 lutego 2022 r. przeżywamy 8. niedzielę zwykłą i zakończenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.
 4. Dzisiaj składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Odpowiadając na Apel Ks. Biskupa Diecezjalnego pragniemy spieszyć z pomocą modlitewną i materialną uchodźcom z Ukrainy. Dlatego zarówno w dzisiejszą niedzielę jak i w Środę Popielcową, jest zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 7. W najbliższym tygodniu 2 marca będziemy przeżywać Środę Popielcową, która rozpoczyna 40 dniowy Wielki Post. „To jest czas nawrócenia poprzez modlitwę, post i jałmużnę”. Msze św. będą o godz. 6.30; 10.00 i o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. przyjmujemy popiół na głowę na znak podjęcia wysiłku nawrócenia i pokuty. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Jemy tylko raz do sytości i dwa razy lekko.
 8. Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne.
 9. W I. czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego. O godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 10. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 15.00 i o 17.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie od godz. 6.00 i przed Mszami świętymi.
 12. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stefana Szewczyka.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 13.00. Prosimy o pojazd od pana Ludwika Piętonia.
 13. W I. sobotę Msze św. o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30 i 17.00.
 14. W Wielkim Poście drogi krzyżowe w piątek o godz. 15.00 i 17.00 i po nich Msze św.
  • W najbliższy piątek 4 maraca o godz. 15.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili ministranci. Po drodze krzyżowej Msza św.
  • O godz. 17.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili lektorzy. Po drodze krzyżowej Msza św.
 15. Za tydzień I. Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjna droga krzyżowa. Prosimy, aby poprowadził ją pan Józef Dudzik.
 16. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.00, a po nich Msza św. bez kazania.
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 18. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 19. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 20. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 21. Spotkania oazowe według planu w sobotę od godz. 9.00 i od godz. 10.00.
 22. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, oraz czasopismo „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 24. Proszono nas o ogłoszenie:
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zawadce informuje, że od 1 marca do 15 marca 2022 r. odbywać się będzie rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziału przedszkolnego oraz dzieci siedmioletnich spoza obwodu szkoły do pierwszej klasy. Zgłoszenia dzieci siedmioletnich do pierwszej klasy z obwodu szkoły również przyjmowane będą w dniach od 1 marca do 31 marca 2022 r. Wnioski i zgłoszenia do odebrania w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej szkoły.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu informuje, że od 1 marca do 15 marca 2022 r. odbywać się będzie rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziału przedszkolnego oraz dzieci siedmioletnich spoza obwodu szkoły do pierwszej klasy. Zgłoszenia dzieci siedmioletnich do pierwszej klasy z obwodu szkoły również przyjmowane będą w dniach od 1 marca do 31 marca 2022 r. Wnioski i zgłoszenia do odebrania w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej szkoły.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.