1. Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 – (I. Niedz. marca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Krzysztof Wojciech Dziadoń z Parafii Podłopień i Natalia Aleksandra Zatorska z Parafii Żegocina. Zapowiedź trzecia.
  • Kacper Guzik z Parafii Nowy Wiśnicz i Natalia Sylwia Cudek z Parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
  • Adrian Kulpa z Parafii Podłopień i Sylwia Mrózek z Parafii Jurków. Zapowiedź pierwsza.
 2. Przeżywamy dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjna droga krzyżowa. Prosimy, aby poprowadził ją pan Józef Dudzik. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.00, a po nich Msza św. bez kazania.
 3. W Wielkim Poście drogi krzyżowe w piątek o godz. 15.00 i 17.00 i po nich Msze św.
 4. W najbliższy piątek 11. marca o godz. 15.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadziły panie z parafialnego oddziału Caritas. Po drodze krzyżowej Msza św.
 5. O godz. 17.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili członkowie Chóru Parafialnego. Po drodze krzyżowej Msza św.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w niedzielę 20 lutego 2022 roku. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek przed kościołem w Środę Popielcową i w ubiegłą niedzielę przeznaczone na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 8. Dziękujemy za ofiary na tacę ze Środy Popielcowej na cele charytatywne oraz za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. W przyszłą niedzielę 13 marca będzie przeżywać dzień postu, modlitwy i solidarności z misjonarzami. Z tej racji w przyszłą niedzielę 13 marca będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 10. Prosimy, aby Kwiaty do Bożego Grobu w tym roku ufundowali Parafianie z rejonu Tymbark Góry i Zagórze. Przywiezienia i ułożenia kwiatów podjęła się Pani Lucyna Zapała.
 11. Organizatorzy akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej w okresie adwentu i Bożego Narodzenia przysłali serdeczne podziękowania dla naszej parafii za udział w tegorocznej akcji i okazane serce dzieciom i matkom.
 12. W najbliższy wtorek 8 marca o godz. 17.30 w Sali katechetycznej będzie można zakupić stroje dla dzieci do I Komunii świętej.
 13. Ponadto we wtorek 8 marca o godz. 17.30 ministranci będą mogli również przymierzyć stroje dla ministrantów tak zwane sutanny ministranckie w kolorze fioletowym na czas Wielkiego Postu.
 14. W najbliższą sobotę 12 marca o godz. 9.00 będzie próba liturgii I Komunii świętej dzieci klas III.
 15. Za trzy tygodnie w niedzielę 27 marca rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy 30 marca 2022 roku. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych będą od 28 marca do 30 marca 2022 roku.
 16. W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii.
  • Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny.
  • Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne na czele z Parafialnym Zespołem Caritas oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję.
  • W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, najlepiej wszystkie, które znajdują się na załączonej liście. Oczywiście nie określamy żadnych marek tych produktów, natomiast zwracamy uwagę na ilość i ciężar poszczególnych opakowań. Jest to związane z tym, że wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 17 kg. Do każdego kartonu zostanie dołączony krótki list skierowany do odbiorców paczki. Przygotowane przez Caritas kartony zostaną dostarczone mniej więcej w połowie marca .
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 18. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 19. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 20. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 21. Spotkania oazowe według planu w sobotę od godz. 9.00 i od godz. 10.00.
 22. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, oraz czasopismo „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 24. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.