Zmartwychwstanie Pańskie – 17.04.2022 – (III. Niedz. kwietnia)

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Pozdrawiamy się pozdrowieniem: „Chrystus zmartwychwstał. Alleluja. – Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.” Witamy w Naszej Parafii wszystkich miłych Gości i życzymy doświadczenia radości wielkanocnej.
 2. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po sumie o godz. 11.00.
 5. W najbliższy czwartek 21 kwietnia o godz. 18.00 będzie spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią świętą. Będzie to „próbna spowiedź”. Proszę rodziców, żeby dzieci przypomniały sobie formułę spowiedzi świętej.
 6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jutro o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 i o 15.00.
 7. Składka na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. Od środy Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
 9. Za tydzień wypada Niedziela Biała czyli Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przeżywać będzie odpust parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego.
 10. Msze św. podczas odpustu będą o godz. 7.00; 9.00 11.00 i 15.00. Suma o godz. 11.00.
 11. W sobotę na godz. 8.00 prosimy parafian z 15 kolejnych domów do generalnego sprzątania kościoła na odpust.
 12. Prosimy również o przystrojenie kościoła, krzyża misyjnego, figury św. Faustyny na odpust tak jak to zwykle bywało.
 13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 14. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 15. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.
 16. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 17. Spotkanie Grupy Oazowej w sobotę o godz. 9.00.
 18. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 19. Podziękowania:
  • Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
  • Dziękuję ks. kanonikowi Franciszkowi Malarzowi za posługę kapłańską, za posługę spowiedzi podczas Wielkiego Postu oraz za życzliwość i wszelką pomoc.
  • Dziękuję za pomoc ks. Janowi Krzyściakowi SCJ misjonarzowi na Filipinach, naszemu rodakowi.
  • Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii św.: panu Kazimierzowi Pachowi i panu Grzegorzowi Florkowi – za pomoc w komunikowaniu wiernych.
  • Dziękuję bardzo serdecznie Pani Marii Duda, Pani Lucynie Zapała oraz lektorom i Panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi za wykonanie ciemnicy i grobu Bożego.
  • Dziękuję Parafianom Dziękuję Parafianom z Tymbark Góry i Zagórze za ufundowanie z kwiatów do Bożego Grobu. Dziękuję też Państwu Lucynie i Janowi Zapała oraz Panu Pawłowi Smaga za przywiezienie i ułożenie kwiatów przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
  • Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza: Ministrantom, lektorom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za czuwanie przy ciemnicy i Grobie Pańskim oraz za przygotowanie liturgii paschalnej.
  • Dziękuję kantorom panu Mirosławowi Staniszewskiemu, Panu Piotrowi Rapaczowi, Panu Krzysztofowi Hutek, Panu organiście Lucjanowi Bożkowi i kantorkom: Julii Dziadoń, Zofii Liszka i Kindze Bokowy za wykonywanie śpiewu Pasji w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek i podczas Wigilii Paschalnej.
  • Dziękuję kantorkom: Julii Dziadoń i Kindze Bokowy, Magdalenie Dziadoń i Julii Gąsior za wykonywanie psalmów podczas Triduum sacrum.
  • Dziękuję Panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi, Panu organiście Lucjanowi Bożkowi oraz Józefowi Dudzikowi.
  • Dziękuję naszemu Chórowi Parafialnemu pod dyrekcją pana Organisty Lucjana Bożka.
  • Dziękuję Orkiestrze Strażackiej „Tymbarski Ton” pod kierunkiem Pana kapelmistrza Andrzeja Głowy za uświetnienie procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękuję Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia i z Zawadki za zaciągnięcie honorowej straży przy Grobie Pańskim i za przygotowanie poświęcenia ognia w Wielką Sobotę oraz utrzymanie porządku w czasie procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękuję członkom koła łowieckiego „Hubert” za obecność na wigilii wielkanocnej i rezurekcji.
  • Dziękuję także wszystkim za udział w czuwaniu przy ciemnicy i Grobie Pańskim podczas Triduum Sacrum.
  • Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie obrazu błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do prezbiterium kościoła. Bóg zapłać.
  • Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne do skarbonek Caritas oraz tym, którzy złożyli ofiary na Caritas przy zakupie baranków wielkanocnych i „paschalików”.
  • Dziękuję Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za rozprowadzanie baranków wielkanocnych i „paschalików”.
  • Dziękujemy tym, którzy podzielili się darami na święta wielkanocne i ofiarowali je na Plebanię. Dziękuję za ofiarowane dary w ciągu całego roku. Bóg zapłać.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.