Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022 – (V. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Rafał Hanula z parafii Skrzydlna i Dominika Jadwiga Górlińska z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Mateusz Piętoń z parafii Podłopień i Marta Maria Walczak z parafii Łętowe. Zapowiedź pierwsza.
 2. W dzisiejszą niedzielę 29 maja wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Dzisiaj o godz. 11.00 – Msza św. o dobre urodzaje z okazji Dni krzyżowych od mieszkańców wsi Podłopień od Rodziny Smoleń do Rodziny Kępa.
 4. W dniu 7 sierpnia o godz. 11.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych mieszkańców wsi Podłopień od Rodziny Smoleń do Rodziny Kępa z okazji Dni Krzyżowych.
 5. W przyszłą niedzielę 5 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha świętego.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Jubileusz 50 lecia kapłaństwa księdza Prałata Czesława Szewczyka.
 7. Jutro 30 maja w Tymbarku o godz. 18.00 młodzież klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania. Proszę, żeby młodzież zabrała do Tymbarku kartki do bierzmowania, krzyżyki i książeczki do poświęcenia.
 8. W dniu jutrzejszym z racji bierzmowania w Tymbarku, w naszej nie będzie Mszy św. popołudniowej. W naszej Parafii jutro obydwie Msze św. będą rano.
 9. W środę rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą codziennie po Mszy św. porannej, a w środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Po mszach porannych Litania do Serca Pana Jezusa będzie recytowana, a po Mszach popołudniowych w środę i piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana.
 10. W I. środę nabożeństwo Grupy modlitewnej św. Ojca Pio będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 11. W I. czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 12. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 13. Okazja do spowiedzi świętej przed I piątkiem będzie codziennie od godz. 6.00 i od środy od godz. 17.00.
 14. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pani Anny Kuc.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 11.00. Prosimy o pojazd od pana Tadeusza Sobczaka.
 15. W I sobotę o godz. 18.00 Nabożeństwo 5 pierwszych sobót Miesiąca z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej dokoła Kościoła.
 16. Za dwa i pól tygodnia wypada Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy, aby ołtarze eucharystyczne przygotowali parafianie z kolejnych osiedli z poszczególnych wiosek.
  1. Ołtarz I – przy krzyżu misyjnym – parafianie z Podłopienia.
   • Hasło: „To czyńcie na moją pamiątkę”.
  2. Ołtarz II – po lewej stronie kościoła – parafianie z Zawadki.
   • Hasło: „Wy dajcie im jeść”.
  3. Ołtarz III – po prawej stronie kościoła – parafianie z Tymbark Góry.
   • Hasło: „Opowiadajcie, co was spotkało”.
  4. Ołtarz IV – przy figurze Św. Siostry Faustyny – parafianie z Jasnej.
   • Hasło: „Bądźcie jednym ciałem”.
 17. Parafia w Tymbarku organizuje katechezę przedmałżeńską prowadzoną przez rodziny wraz z duszpasterzem. Termin to weekend: 3 – 5 czerwiec. Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod numerem parafii 18 332 52 01.
 18. Ofiary na misje złożyły Róże: 1 Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2 Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3 Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4 Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5 Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6 Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Bogusława Zborowska; 7 Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś – Brzazgoń; 8 Róża Matek pw. św. Łucji zelatorka pani Anna Sobczak; 9 Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10 Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11 Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13 Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14 Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16 Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19 Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20 Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; 6 Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10 Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak; Bóg zapłać.
 19. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 17.00.
 20. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 21. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 19.00.
 22. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 23. Spotkanie Oazy według planu w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 24. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 25. Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022r.
  • Wyjazd z Tymbarku z placu pod Domem parafialnym godzinie 7:15, z Podłopienia z parkingu kościelnego 7:20, z powrót około 15:30. Cena za przejazd od 35 do 50 zł w zależności od wielkości busa i ilości osób, wstępnie należy wpłacić 35 zł do Pań Marty Florek lub Agnieszki Wiewiórskiej.
  • Kontakt do Pań oraz dokładny program pielgrzymki można odnaleźć na stronie internetowej parafii Podłopień w zakładce „Apostolat Margaretka”.
 26. W obronie życia
  • Działający w Fundacji Życie i Rodzina dziękują wszystkim parafianom, którzy przyczynili się swoim podpisem do zakończenia aborcji eugenicznej w Polsce.
  • Niestety lewicowe organizacje feministyczne łamią polskie prawo i pomagają w aborcjach dzieci nawet w 9 miesiącu ciąży. Działają głównie na stronach internetowych, gdzie namawiają i udzielają instrukcji jak zabić nienarodzone dziecko domowym sposobem.
  • Aborcyjni aktywiści chwalą się na swoich stronach, że dziennie w Polsce, dzięki ich pomocy, zabijanych jest średnio 100 osób. Trzeba dodać, że organizacje te czerpnią z tego procederu niemałe korzyści materialne.
  • Aby zakończyć te ohydne praktyki należy uszczelnić polskie prawo, tak aby dokładnie zakazywało takich praktyk, a głównie namawiania do aborcji oraz sprzedaży pigułek poronnych, które niosą śmierć dzieciom, a często kalectwo lub uszczerbek na zdrowiu samym matkom, o czym nikt ich wcześniej nie informuje.
  • Prosimy, wobec tego każdego, kto chce stanąć w obronie życia o zabranie do domu karty do podpisów, podpisanie jej tak, jak ostatnio i zwrócenie jej w przyszłym tygodniu poprzez wrzucenie do znaczonego pudełka w przedsionku kościoła.
  • (Można też samemu odesłać ankietę listem poleconym na adres jaki jest podany na ankiecie).
 27. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.