Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022 – (I. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Rafał Hanula z parafii Skrzydlna i Dominika Jadwiga Górlińska z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Mateusz Piętoń z parafii Podłopień i Marta Maria Walczak z parafii Łętowe. Zapowiedź druga.
 2. W dzisiejszą niedzielę 5 czerwca wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Jubileusz 50 lecia kapłaństwa księdza Prałata Czesława Szewczyka. Księdzu Prałatowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej.
 4. Dzisiaj spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.
 5. Jutro 6 czerwca wypada święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła – drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Msze święte będą o godz. 7.00; 10.00 i 17.00.
 6. W czwartek 9 czerwca wypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.
 7. W przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 11.00 Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Marcin Natonek, pochodzący z parafii Tymbark. Ks. Marcin wygłosi kazania na wszystkich Mszach świętych.
 8. Za półtorej tygodnia wypada Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze eucharystyczne przygotowali parafianie z kolejnych osiedli z poszczególnych wiosek. Proponujemy następujące hasła na ołtarze:
  • Ołtarz I – przy krzyżu misyjnym – parafianie z Podłopienia.
   Hasło: „To czyńcie na moją pamiątkę”.
  • Ołtarz II – po lewej stronie kościoła – parafianie z Zawadki.
   Hasło: „Wy dajcie im jeść”.
  • Ołtarz III – po prawej stronie kościoła – parafianie z Tymbark Góry.
   Hasło: „Opowiadajcie, co was spotkało”.
  • Ołtarz IV – przy figurze Św. Siostry Faustyny – parafianie z Jasnej.
   Hasło: „Bądźcie jednym ciałem”.
 9. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 17.00.
 10. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 11. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 19.00.
 12. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 13. Spotkanie Oazy według planu w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 14. W dniu 19 czerwca (niedziela) w Starym Sączu odbędą się centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. W dekanacie Tymbark zostanie zorganizowany wyjazd autokarowy na te uroczystości dla chętnych rodzin.
  • W programie uroczystości: o godz. 10.30 różaniec w intencji rodzin, o godz. 11.00, na Ołtarzu Papieskim, Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża, z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. możliwość skorzystania z różnych atrakcji dla dzieci i całych rodzin, min: konkursy i zabawy, itp. Nie zabraknie także dobrej muzyki.
  • Wyjazd z Dobrej o godz 9.00; można także wsiąść do autokaru w Podłopieniu. Koszt przejazdu dla dorosłych 20 zł a dla dzieci 10 zł.
  • Chętne rodziny na wyjazd proszone są o zgłoszenie w ciągu tego tygodnia – do następnej niedzieli 12 czerwca.
 15. Zostało jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022r. Wyjazd z Tymbarku z placu pod Domem parafialnym godzinie 7:15, z Podłopienia z parkingu kościelnego 7:20, z powrót około 15:30. Koszt za przejazd wynosi 35 zł, wpłata do Pań Marty Florek lub Agnieszki Wiewiórskiej. Kontakt do Pań oraz dokładny program pielgrzymki można odnaleźć na stronie internetowej Parafii Podłopień w zakładce „Apostolat Margaretka”. Serdecznie zapraszamy, zapisy do środy do 8 czerwca.
 16. Kto zechciał stanąć w obronie życia poczętego i zabrał do domu kartę do podpisów, może w tym tygodniu do następnej niedzieli włącznie, wrzucić ją do oznaczonego pudełka w przedsionku Kościoła. Jeśli ktoś zechciałby dołączyć do akcji „ABORCJA TO ZABÓSTWO”, są tam jeszcze karty do pobrania. (Można też samemu odesłać kartę z podpisami listem poleconym na adres jaki jest podany u dołu karty).
 17. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 18. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z modernizacją drogi Sobczakówka w Podłopieniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów od dnia 06.06.2022 r. tj. w poniedziałek do odwołania.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.