12. Niedziela zwykła – 19.06.2022 – (III. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Leśniak z parafii Podłopień i Agnieszka Giemzik z parafii Słopnice. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj w niedzielę 19 czerwca przeżywamy 12. Niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj w trzecią niedzielę czerwca – jest składka inwestycyjna na tacę w kopertach.
 4. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Msza św. i procesja Eucharystyczna dokoła Kościoła w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Dzisiaj w niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci i wianków.
 6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, ze szkoły Podstawowej w Podłopieniu i Szkoły Podstawowej w Zawadce oraz dla nauczycieli i rodziców będzie w piątek 24 czerwca o godz. 8.00.
 7. Spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz w środę od godz. 17.00 i w czwartek od godz. 16.00 ze względu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci.
 8. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W przyszłą niedzielę 26 czerwca zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w Sali katechetycznej na plebanii o godz. 16.30.
 11. Dzisiaj odpust w Parafii Stróża. Suma o godz. 11.00.
 12. W piątek 24 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Tego dnia Polacy poświęcają się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz uznają Chrystusa Królem swego serca.
  • Jest to również, z woli świętego Jana Pawła II, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
  • Tego dnia, w piątek, 24 czerwca, w naszej parafii po Mszy Św. o 18:00, rozpocznie się adoracja przed najświętszym Sakramentem, kiedy to w duchu pokuty, uniżenia i wynagrodzenia za grzechy będziemy prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Jego miłosierdzie nad nami i łaski potrzebne dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Adoracja w całkowitej ciszy będzie trwać do godziny 21:00. Wtedy odśpiewamy wspólnie Apel oraz za pośrednictwem trzech aktów, poświęcimy się Dwóm Sercom: Jezusa i Maryi i oddamy nasze serca pod całkowite panowanie Chrystusa Króla, a także odmówimy modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Zachęcamy, aby do modlitwy przebłagalnej dołączyły całe rodziny. Chcemy przepraszać Serce Jezusa za wyrządzone mu przez nas krzywdy, a uznając przed Bogiem swą grzeszność, otworzyć się na Jego łaskę. Jeśli ktoś ma w sercu głęboką potrzebę, by modlić się z bliskimi, niech powierzy to pragnienie Maryi i spróbuje dołączyć do modlitwy.
 13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 17.00.
 14. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 15. Spotkanie Oazy w sobotę o godz. 9.00.
 16. Spotkanie, grill dla ministrantów, lektorów i DSM-u, czyli Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz OAZY odbędzie się w przyszłą sobotę 25 czerwca koło plebanii o godz. 16.00.
 17. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.