15. Niedziela zwykła – 10.07.2022 – (II. Niedz. lipca)

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Albert Karol Kurek z parafii Wilkowisko i Justyna Elżbieta Puchała z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  2. Dzisiaj w niedzielę 10 lipca przeżywamy 15. Niedzielę zwykłą.
  3. Dzisiaj Msza św. na cmentarzu w Tymbarku o godz. 16.00.
  4. W przyszła Niedzielę – jako trzecią niedzielę lipca – będzie składka inwestycyjna na tacę w kopertach.
  5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz 7.00.
  6. W środę 13 lipca – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji tarnowskiej.
  7. W sobotę 16 lipca wypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Góry Karmel zwanej Matką Boża Szkaplerzną.
  8. Od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca będzie trwał odpust w Dobrej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. podczas odpustu w Dobrej od piątku do soboty o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
  9. W piątek 16 lipca o godz. 15.30 wyruszymy w pieszej pielgrzymce z Podłopienia do Dobrej. O godz. 17.00 w Dobrej będzie Msza św. odpustowa, na którą zaproszona jest nasza parafia.
  10. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską u przewodnika pielgrzymki w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
  11. W minionym tygodniu przekazaliśmy do odprawienia 130 intencji mszalnych z pogrzebów:
    1. księdzu Jerzemu Berdychowskiemu:
      • + Jan Duda – 60 intencji mszalnych
      • + Marian Hochoł – 40 intencji mszalnych
    2. Księdzu Pawłowi Władyka
      • + Jan Duda – 30 intencji mszalnych
  12. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy św. niedzielnej i o spowiedzi na I piątek miesiąca.
  13. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
  14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.