17. Niedziela zwykła – 24.07.2022 – (IV. Niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krystian Kulpa z parafii Podłopień i Natalia Foszczyńska z parafii Szczyrzyc. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj w niedzielę 24 lipca przeżywamy 17. Niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj 24 lipca, tj. w IV. niedzielę lipca składka na tacę jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. W dzisiejszą niedzielę 24 lipca 2021 r. po każdej Mszy św. jest poświęcenie pojazdów: samochodów i motocykli z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlimy się za użytkowników dróg: kierowców, pasażerów i pieszych.
 6. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz 11.00.
 7. W poniedziałek 25 lipca – św. Jakuba i św. Krzysztofa.
 8. We wtorek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 9. W piątek 29 lipca – św. Marty.
 10. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską u przewodnika pielgrzymki w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
 11. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy św. niedzielnej i o spowiedzi na I piątek miesiąca.
 12. Ofiary na misje złożyły Róże Różańcowe: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Bogusława Zborowska; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś – Brzazgoń; 8. Róża Matek pw. św. Łucji zelatorka pani Anna Sobczak; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek. Bóg zapłać.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 15. Dzisiaj odpust w Skrzydlnej ku czci św. Anny. Suma o godz. 11.00.
 16. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark informuje, że od 25 lipca br. będą prowadzone w terenie uzgodnienia przebiegu sieci kanalizacyjnej na terenie Podłopienia (dotyczy obszaru do stacji paliw i drogi Sobczakówka) oraz w Tymbarku (dotyczy osiedla Tymbark- Góry i Kopana Droga). Uzgodnienia potrwają około 3 miesięcy. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Urzędem Gminy.
 17. W związku z panującą suszą, Wójt Gminy zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy o bardzo oszczędne gospodarowanie wodą i przeznaczanie jej wyłącznie do najważniejszych potrzeb.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.