18. Niedziela zwykła – 31.07.2022 – (V. Niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Krystian Kulpa z parafii Podłopień i Natalia Foszczyńska z parafii Szczyrzyc. Zapowiedź trzecia.
  • Michał Józef Śliwa z parafii Podłopień i Agnieszka Anna Ćwik z parafii Tymbark. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj w niedzielę 31 lipca przeżywamy 18. Niedzielę zwykłą.
 3. W poniedziałek 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W czwartek 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianeya – patrona proboszczów.
 5. Odpust Porcjunkuli – Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę.
  • Do tych dwóch modlitw, które łączą się z nawiedzeniem kościoła i razem stanowią tzw. czyn odpustowy, należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu.
  • Podstawowym jest dyspozycja wewnętrzna, czyli wykluczenie jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego i wzbudzenie intencji zyskania odpustu.
  • Pozostałe trzy warunki to: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo (lub inna modlitwa).
  • Te trzy warunki mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia, choć wypada, aby Komunia i modlitwa w intencjach Ojca Świętego były odprawione w dzień zyskiwania odpustu.
 6. W I. środę nabożeństwo Grupy św. Ojca Pio o godz. 18.00.
 7. W I. czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby o godz. 17.30 różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 8. Do chorych księża udadzą się w I. piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00; na Podłopień o godz. 8.30. Prosimy o pojazd od pani Heleny Chorabik.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Pani Anny Kordeczka.
 9. Okazja do spowiedzi św. przed I. piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz w środę, czwartek i piątek po południu od godz. 17.00.
 10. W I. piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. W I. sobotę 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
 12. W I. sobotę Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy rozważanie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy odmawiać różaniec święty.
 13. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską u przewodnika pielgrzymki w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
 14. Ofiary na misje złożyły Róże Różańcowe: 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 15. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 17. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark informuje, że w miesiącu sierpniu można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.