25. Niedziela zwykła – 18.09.2022 – (III. Niedz. września)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mariusz Bogdan Natanek z parafii Pasierbiec i Justyna Katarzyna Kudłacz z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj w niedzielę 18 września przeżywamy 25. Niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj w niedzielę 18 września składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla matek.
 5. W przyszłą niedzielę 25 września będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po mszy św. o godz. 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę 25 września będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji tarnowskiej na dzień 23 października 2022 roku wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich.
  • W związku z tym od 23 września będzie można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Karty z kandydatami wrzucimy po Mszy św. do urny w przedsionku kościoła.
  • Nazwiska kandydatów podamy w niedzielę 16 października, a 23 października odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 8. Do dnia 22 września trwa odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Ksiądz kustosz zaprasza szczególnie jutro w poniedziałek 19 września na Mszę św. o godz. 11.00.
 9. Wzorem lat poprzednich chcielibyśmy wesprzeć Seminarium Duchowne w Tarnowie zbiórką płodów rolnych. Zbiórka płodów rolnych na Seminarium Duchowne w Tarnowie odbędzie się w najbliższy wtorek 20 września 2022 r. według następującego porządku:
  • Z Zawadki będzie zwoził Pan Andrzej Bokowy we wtorek od godz. 14.30;
  • Z Zagórza będzie zwoził Pan Jan Brzazgoń we wtorek od godz. 8.00;
  • Z Jasnej będzie zwoził Pan Paweł Szewczyk we wtorek od godz. 10.00;
  • Z Podłopienia będzie zwoził Pan Andrzej Duda we wtorek od godz. 14.00.
  • Prosimy, aby wcześniej płody rolne spakować w worki i wynieść do drogi, aby panowie, którzy przyjadą po płody nie musieli długo czekać, ale żeby ta akcja poszła sprawnie. Zachęcamy parafian, aby swoim zbiorami podzielili się z alumnami Seminarium Duchownego. Za dobrodziejów sprawowane są w Seminarium Msze święte.
 10. W środę 21 września będzie procesja chodnikiem z kościoła do kapliczki „na górach” o godz. 16.00. Po przybyciu do kapliczki, w kapliczce na górach o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, za zachowanie od nieszczęść, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej parafii z intencji mieszkańców osiedli Tymbark Góry, Zagórze i Przymiarki. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian. W kościele parafialnym w najbliższą środę nie będzie Mszy św. wieczornej, tylko w kapliczce „na górach”.
 11. W najbliższą sobotę 24 września o godz. 9.00 – 12.00 chcemy przeprowadzić sprzątanie alejek cmentarza podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach.
  • Zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci z Oazy Ruchu Światło życie, młodzież z klas szóstych, młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy siódmej i z klasy ósmej oraz młodzież z Grupy Apostolskiej.
  • Młodzież prosimy po przyniesienie narzędzi: nożyków do usuwania chwastów, motyczek. Przydadzą się też grabki i motyki. Młodzieży zapewnimy podobnie jak w ubiegłym roku ciepłą herbatę i drożdżówki.
 12. Chłopców z klasy czwartej i piątej, a także z klasy drugiej i trzeciej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy do zapisania się do grona ministrantów.
 13. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 15. Dziewczęta, które chciałyby włączyć się w działalność Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy na spotkanie DSM w piątek o godz. 17.00.
 16. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00.
 17. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników w formie książkowej w cenie 28 zł oraz kalendarz rolników ścienny w cenie 8 zł.
 18. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.