26. Niedziela zwykła – 25.09.2022 – (IV. Niedz. września)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mariusz Bogdan Natanek z parafii Pasierbiec i Justyna Katarzyna Kudłacz z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj w niedzielę 25 września przeżywamy 26. Niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj 25 września jest zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po mszy św. o godz. 11.00.
 5. Dzisiaj jest też zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji tarnowskiej na dzień 23 października 2022 roku wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich.
  • W związku z tym można dzisiaj zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Karty z kandydatami wrzucimy po Mszy św. do urny w przedsionku kościoła.
  • Nazwiska kandydatów podamy w niedzielę 16 października, a 23 października odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. Dziękujemy parafianom za podzielenie się płodami rolnymi z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy panom, którzy zwozili dary z poszczególnych rejonów parafii: panu Andrzejowi Bokowemu, panu Janowi Brzazgoniowi, Panu Pawłowi Szewczykowi i panu Andrzejowi Dudzie. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękujemy dzieciom i młodzieży zwłaszcza ministrantom, lektorom, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryjnej, dzieciom z Oazy Ruchu Światło życie, młodzieży z klas szóstych, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy siódmej i z klasy ósmej oraz młodzież z Grupy Apostolskiej za wczorajszą pracę przy czyszczeniu alejek z chwastów na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu. Bóg dał piękną pogodę. Przybyło wczoraj do pracy na cmentarzu siedemdziesiąt dzieci i młodzieży z parafii. Za wykonaną pracę i świadectwo wiary i troski o groby zmarłych składam serdeczne podziękowanie dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom za zachęcenie do tej pracy na cmentarzu. Bóg zapłać. Dziękuję też panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi oraz państwu Helenie i Pawłowi Smaga za przygotowanie herbaty i przywiezienie drożdżówek dla pracujących.
 9. W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 różaniec i po nim Msza św.
 10. Chłopców z klasy czwartej i piątej, a także z klasy drugiej i trzeciej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy do zapisania się do grona ministrantów.
 11. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 13. Dziewczęta, które chciałyby włączyć się w działalność Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy na spotkanie DSM w piątek o godz. 17.00.
 14. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00.
 15. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników w formie książkowej w cenie 28 zł oraz kalendarz rolników ścienny w cenie 8 zł.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. W najbliższą sobotę 1 października w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie odbędzie się przygotowanie dla osób, które przygotowują przedsięwzięcie kolędników misyjnych w parafiach. Początek o godz. 9.00, zakończenie około 15.30.
 19. Parafialny oddział Apostolatu Margaretka zaprasza na VII Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę, 8 października. Koszt przejazdu wynosi 45 zł.
  • Wpłatę należy uiścić najpóźniej do 4 października u Pań: Agnieszka Wiewiórska i Marta Florek, tak aby nie było problemów z zamówieniem odpowiedniego autobusu. Jeśli będzie więcej osób to koszt będzie niższy jak ostatnio nawet o 10 zł.
  • Wyjazd z Tymbarku o godzinie 7:20 z placu przed Domem Parafialnym, a z Podłopienia o 7:30 z parkingu przed kościołem. Powrót zaraz po Mszy Św. około godziny 14:00.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę również osoby, które nie należą do Apostolatu, a chciałyby choć raz pomodlić się wspólnie z naszym Apostolatem za kapłanów i osoby konsekrowane.
  • Zapraszamy, tym bardziej, że w tym roku zaszczyci nas swoją obecnością założycielka Apostolatu, Pani Louise Ward z Kanady. Pielgrzymka rozpocznie się w Sanktuarium Jana Pawła II nabożeństwem ku jego czci, a następnie w procesji różańcowej udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Prosimy ciepło się ubrać, bo pogoda już jest jesienna.
 20. Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Ks. Piotr Cebula informuje i zaprasza: W dniu 16 października (Dzień Papieski) w Krynicy odbędzie się „Różaniec dla Życia i Rodziny”. Rozpocznie się o godz. 11.00 od Mszy św. sprawowanej w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po Mszy św. uczestnicy przejdą w Marszu dla Życia i Rodziny ulicami Krynicy, odmawiając wspólnie modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin. Modlitwa zakończy się na Deptaku Krynickim, gdzie przewidziany jest program artystyczny dla całych rodzin.
 21. Proszono nas od ogłoszenie: Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu w ramach projektu pn. „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób w wieku aktywności zawodowej na terenie powiatów dąbrowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, oświęcimskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego” realizowanego dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
  • Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce.
  • Rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny. Dlatego też badania profilaktyczne mają tak ogromne znaczenie.
 22. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.