27. Niedziela zwykła – 02.10.2022 – (I. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Maksymilian Biernat z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Anna Maria Kaim z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj w niedzielę 2 października przeżywamy 27. Niedzielę zwykłą.
 3. W związku z wyborami zaplanowanymi na dzień 23 października 2022 roku można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy parafianin może zgłosić dwóch kandydatów. Karty z nazwiskami kandydatów wrzucamy po Mszy św. do urny w przedsionku kościoła.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 różaniec i po nim Msza św. Dzieci będą otrzymywały planszę i obrazki do wklejania na planszy różańcowej.
 5. W tym roku pragniemy zaprosić od prowadzenia różańca dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce oraz ojców i matki należące do Róż Żywego Różańca. W tym tygodniu prosimy, żeby poszczególne tajemnice różańca poprowadzili:
  • Poniedziałek – 3 października – 1. Róża Matek i 2. Róża Matek
  • Wtorek – 4 października – Klasa VI Zawadka
  • Środa – 5 października – 1. Róża Ojców i 2. Róża Ojców
  • Czwartek – 6 października – Klasa VIII Podłopień
  • Piątek – 7 października – Klasa VII Podłopień
  • Sobota – 8 października – 3. Róża Matek i 4. Róża Matek
  • Niedziela – 9 października –  Ksiądz celebrans
 6. W I. środę października Nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 7. W I czwartek od godz. 16.00 będzie Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.45 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili Koronkę do Miłosierdzia Bożego o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy na Mszę św. i różaniec w I. czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w grupie. Prosimy, żeby różaniec poprowadziła młodzież z klasy VIII ze szkoły Podstawowej w Podłopieniu.
 9. Młodzież z klasy VII zapraszamy na Mszę św. i różaniec w I. piątek miesiąca o godz. 17.00. Prosimy, żeby różaniec poprowadziła młodzież z klasy VII ze szkoły Podstawowej w Podłopieniu.
 10. W najbliższym tygodniu wypada I. piątek października. W tym dniu 7 października wypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Msze św. rano o godz. 6.00 i popołudniu o godz. 17.00. Na Mszach świętych wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. Spowiedź święta przed I. piątkiem będzie codziennie rano od godziny 6.00 oraz po południu codziennie od godz. 16.00.
 12. Do chorych udamy się w następującym porządku:
  • Ks. proboszcz uda się do chorych w I czwartek od godz. 13.30. Prosimy o pojazd od pana Ludwika Piętonia.
  • Ks. Kanonik Franciszek Malarz uda się do chorych w I piątek od godz. 8.00. Prosimy o pojazd od pani Weroniki Pytko.
 13. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej koło Brzeska w dniu 8 października 2022 r. – Sobota.
  • Program pielgrzymki:
   • 9.30 – Rejestracja uczestników
   • 10.00 – „Być świadkiem pokoju” dr Aneta Rayzacher- Majewska
   • 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Bpa Stanisława Salaterskiego
  • Wyjazd 08 października 2022 – Sobota
   • o godz. 8.30 – sprzed kościoła w Podłopieniu
   • o godz. 8.40 – sprzed Parafialnego Centrum Kultury w Tymbarku
  • Zapisy do środy 5 października 2022 r. u ks. proboszcza.
 14. W minionym tygodniu zgłosiło się 7 kandydatów na ministrantów. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci nadal jeszcze zapraszamy do zapisania się do grona ministrantów.
 15. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 16. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Dziewczęta, które chciałyby włączyć się w działalność Dziewczęcej Służby Maryjnej nadal zapraszamy na spotkanie DSM w piątek o godz. 16.00.
 17. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.30.
 18. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:
  • We wtorek 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W środę 5 października przypada wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej.
 19. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników ścienny w cenie 8 zł.
 20. 22 października 2022 r. w sobotę w Muszynie odbędzie się XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie o godz. 10.00. Chcemy z naszej parafii zorganizować wyjazd na to spotkanie. Chętni mogą zapisać się w kancelarii lub w zakrystii.
 21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 22. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, Jest też „Gościa Niedzielny – Extra” Temat przewodni tego Gościa to „Dotyk Miłosierdzia. Recz o miłosierdziu, które ucałowało sprawiedliwość” – cena 12 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także nowy numery „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 23. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.