29. Niedziela zwykła – 16.10.2022 – (III. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Maksymilian Biernat z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Anna Maria Kaim z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj w niedzielę 16 października przeżywamy 29. Niedzielę zwykłą.
 3. W przyszłą niedzielę 23 października będą wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy Parafianin może zagłosować na dwie osoby spośród następujących kandydatów, których podajemy w porządku alfabetycznym:
  1. Bokowy Andrzej
  2. Bokowy Stanisława
  3. Bokowy Wiesław
  4. Bubula Paweł
  5. Duda Jarosław
  6. Duda Piotr
  7. Dudzik Bernadeta
  8. Dudzik Józef
  9. Dziadoń Tadeusz
  10. Florek Grzegorz
  11. Florek Marta
  12. Florek Wojciech
  13. Franczak Maria
  14. Jamróz Jan
  15. Juszkiewicz Mariusz
  16. Kordeczka Piotr
  17. Krzyściak Paweł
  18. Kulig Józefa
  19. Majda Rafał
  20. Mielnicki Andrzej
  21. Pach Kazimierz
  22. Pala Robert
  23. Piętoń Wiesława
  24. Puchała Stanisław
  25. Surdziel Paulina
 4. W dzisiejszą niedzielę 16 października 2022 roku przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Przed kościołem ministranci i lektorzy prowadzą zbiórkę do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
 5. Przyszłą niedzielę 23 października będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną. Składka na tacę przeznaczona jest na misje święte.
 6. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie. Kartki z wypominkami będzie można pobrać w przedsionku kościoła.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 różaniec i po nim Msza św. Dzieci będą otrzymywały planszę i obrazki do wklejania na planszy różańcowej.
 8. W tym tygodniu prosimy, żeby poszczególne tajemnice różańca poprowadzili:
  • Poniedziałek – 17 października – 7. Róża Ojców i 8. Róża Ojców
  • Wtorek – 18 października – Klasa IV Podłopień
  • Środa – 19 października – 9. Róża Matek i 10. Róża Matek
  • Czwartek – 20 października – Klasa IV Zawadka
  • Piątek – 21 października – Klasa V Podłopień
  • Sobota – 22 października – 11. Róża Matek i 12. Róża Matek
  • Niedziela – 23 października – Niedziela – Ksiądz celebrans.
 9. Dzisiaj w niedzielę 16 października to jest w trzecią niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 10. W przyszłą niedzielę 23 października będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 11. W najbliższą sobotę 22 października 2022 r. w Muszynie odbędzie się XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie o godz. 10.00. Chcemy z naszej parafii zorganizować wyjazd na to spotkanie. Chętni mogą zapisać się w kancelarii lub w zakrystii do czwartku 20.10.2022.
 12. Zapraszamy na Koncert Papieski: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się w niedzielę 23.10.2022 r. o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury.
  • Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w kasie Kina Klaps oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
  • Z naszej Parafii przygotowujemy wyjazd młodzieży na ten koncert. Wyjazd będzie w przyszłą niedzielę 23. października o godz. 17.00 sprzed kościoła w Podłopieniu. Zapisy do środy, do Mszy św. wieczornej. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła.
 13. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 15. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.30.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Gość Niedzialny Extra” w cenie 12 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.