32. Niedziela zwykła – 06.11.2022 – (I. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj 6. listopada przeżywamy 32. Niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej na plebanii o godz. 16.30.
 3. W przyszłą niedzielę 13 listopada 2022 r. będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” to jest na pomoc Kościołowi w różnych rejonach świata, gdzie trwają prześladowania chrześcijan.
 4. W środę 9 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.15 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie na spotkanie.
 5. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. O godz. 10.00 w kościele parafialnym w Podłopieniu będzie Msza św. w intencji Ojczyzny o Bożą opiekę, o wierność Bogu i pomyślny rozwój.
 6. Piątek zgodnie z obowiązującymi przepisami Kościoła, posiada charakter pokutny. Ze względu na Narodowe Święto Niepodległości w piątek 11 listopada, Ksiądz Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż wszystkim wiernym przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą w intencji pokoju na świecie.
 7. Dziękujemy za troskę o dusze zmarłych wyrażoną w modlitwach oraz za ofiary złożone na wypominki za duszami zmarłych.
  • Msze święte za dusze wypominane w naszym kościele odbędą się: w środę 9 listopada o godz. 17.00 i w niedzielę 20 listopada o godz. 11.00.
  • Msze święte w intencji wiernych składających na wypominki odbędą się w niedzielę 27 listopada o godz. 11.00 i w niedzielę 4 grudnia o godz. 11.00.
 8. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia Ks. Jerzemu Berdychowskiemu 100 intencji mszalnych:
  • + Władysława Wójcik – 30 intencji mszalnych
  • + Maria Czernek – 40 intencji mszalnych
  • + Jan Pala – 30 intencji mszalnych
 9. Ofiary na misje złożyły Róże różańcowe: Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Bogusława Zborowska; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś – Brzazgoń; 8. Róża Matek pw. św. Łucji zelatorka pani Maria Sobczak; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; 4. Róża Ojców pw. św. Jana Chrzciciela zelator pan Jan Sobczak; 6.Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 9. Róża Ojców pw. św. Izydora zelator pan Piotr Kordeczka;
 10. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 11. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.30.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 8.45.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 15. Spotkanie Oazy będzie w sobotę o godz. 9.00.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.