I. Niedziela Adwentu – 27.11.2022 – (IV. Niedz. listopada)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Błachut z parafii Zalesie i Kamila Kinga Bubula z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 27. listopada przeżywamy I. Niedzielę Adwentu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w liturgii świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 3. Zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych, na przykład: ograniczenia korzystania z Internetu, mediów społecznościowych, telewizji.
 4. Roraty, czyli Msze święte o Matce Bożej w Adwencie będą się odbywać w dni powszednie codziennie o godz. 5.50. Zachęcamy dzieci do wykonywania dobrych uczynków w adwencie, wypisania ich na serduszkach i przyniesienia ich do kościoła na roraty. Dzieci będą zabierać do domu figurki Dzieciątka Jezus, figurki, Matki Bożej i figurki Aniołów.
 5. W dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeżywamy również Dzień Ubogich. Przed kościołem prowadzona jest akcja charytatywna „Chleb miłosierdzia” – rozprowadzane są „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc Caritas dla osób ubogich.
 6. Przy ołtarzu są do pobrania torby papierowe Caritas tak zwane „tytki”, które można napełnić artykułami spożywczymi zdatnymi do przechowywania lub środkami czystości.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 8. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. W przyszłą niedzielę 4 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 10. W najbliższym tygodniu wypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota grudnia.
 11. W I czwartek od godz. 16.00 będzie Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych.
 12. W najbliższym tygodniu wypada I piątek grudnia. Rano o godz. 5.50 Msza św. roratnia, a po południu o godz. 17.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa. Na Mszach świętych wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 13. Spowiedź święta przed I piątkiem będzie codziennie rano od godziny 5.30 oraz od środy od godz. 16.00.
 14. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I. czwartek od godz. 13.30. Prosimy o pojazd od pani Różanej Kazimiery.
  • Na Jasną i Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od pana Stefana Szewczyka.
 15. W I sobotę grudnia nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.
 16. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy w I. czwartek na Mszę św. o godz. 17.00.
 17. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII zapraszamy w I. piątek na Mszę roratnią o godz. 5.50.
 18. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
 19. Ofiary na misje złożyły Róże różańcowe: Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Bogusława Zborowska; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś – Brzazgoń; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; Bóg zapłać.
 20. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia Księdzu Pawłowi Opioła (MCCJ) ze Zgromadzenia Księży Kombonianów z ostatnich pogrzebów 210 intencji mszalnych na Msze św. gregoriańskie i Msze św. z pogrzebów.
  • + Jan Pala – 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Władysław Brzazgoń – 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Mieczysław Piwowarczyk – 30 intencji (Msze św. gregoriańskie). Ponadto przekazałem intencje Mszalne:
  • + Jan Pala – 30 intencji mszalnych
  • + Władysław Brzazgoń – 60 intencji mszalnych
  • + Mieczysław Piwowarczyk – 30 intencji mszalnych
 21. Dziękuję pani Marii Duda, państwu Iwonie i Januszowi Toporkiewicz oraz panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi za przygotowanie dekoracji adwentowej.
 22. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 23. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 24. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 25. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 8.45.
 26. Spotkanie Oazy będzie w sobotę o godz. 9.00.
 27. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 28. W „Gościu Niedzielnym znajduje się dodatek: kalendarz na 2023 r.
 29. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 30. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.