II. Niedziela Adwentu – 04.12.2022 – (I. Niedz. grudnia)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Błachut z parafii Zalesie i Kamila Kinga Bubula z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 4 grudnia przeżywamy II. Niedzielę Adwentu i I. Niedz. Grudnia.
 3. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie codziennie o godz. 5.50.
 4. Dzisiaj w II. Niedzielę Adwentu 4 grudnia przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Zbiórkę prowadzą ministranci i lektorzy z naszej parafii.
 5. W czwartek 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 5.50, 10.00 i 17.00.
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 18 grudnia 2022 rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 20 grudnia. Plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Za dwa tygodnie 18 grudnia to jest w III. niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara dla Pana Kościelnego Zbigniewa Kuliga.
 8. W zakrystii będzie można już nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 9. W zakrystii i przy wejściu do kościoła można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe są po 10 zł, duże po 25 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 10. Przy ołtarzu są do pobrania torby papierowe Caritas tak zwane „tytki” które można napełnić artykułami spożywczymi zdatnymi do przechowywania lub środkami czystości.
 11. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
 12. Ofiary na misje złożyły Róże różańcowe Ojców: Róża Ojców pw. św. Jana Ewangelisty zelator pan Marcin Nowak; 4. Róża Ojców pw. św. Jana Chrzciciela zelator pan Jan Sobczak; 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Jan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak; Bóg zapłać.
 13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 14. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 15. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 16. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 8.45.
 17. Spotkanie Oazy będzie w sobotę o godz. 9.00.
 18. Próba scholii młodzieży i dzieci przygotowującej koncert kolęd w sobotę o godz. 9.30 i o 10.00.
 19. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 20. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 21. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.