III. Niedziela Adwentu – 11.12.2022 – (II. Niedz. grudnia)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Błachut z parafii Zalesie i Kamila Kinga Bubula z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj 11 grudnia przeżywamy III Niedzielę Adwentu i II Niedz. Grudnia. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Gaudete, to znaczy cieszcie się, radujcie się, bo już blisko jest Boże Narodzenie. Dzisiaj kolor szat liturgicznych jest różowy.
 3. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie codziennie o godz. 5.50.
 4. Za tydzień, w niedzielę 18 grudnia 2022 rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 20 grudnia.
  Plan rekolekcji jest następujący:

  Rekolekcje Adwentowe – Podłopień 18.XII. – 20. XII.2022

  Rekolekcje prowadzi ks. Bogdan Mikołajczyk

  18 XII.2022 – III Niedziela Adwentu

  7.00
  – Msza św. i nauka ogólna.
  9.00 – Msza św. i nauka ogólna.
  11.00 – Msza św. i nauka ogólna.
  15.00 – Msza św. i nauka ogólna.

  19 XII.2022 – Poniedziałek – Dzień spowiedzi św.

  8.00
  – Msza św. z nauką ogólną.
  15.30 – Msza św. z nauką dla dzieci.
  17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

  20 XII.2022 – Wtorek

  8.00
  – Msza św. z nauką ogólną
  15.30 – Msza św. z nauką dla dzieci
  17.00 – Msza św. z nauka ogólną i zakończenie rekolekcji
  Spowiedź św. – poniedziałek 19.XII.2022 14.00 – 18.00.
  Przerwa w spowiedzi: 15.30 – 16.00.
 5. W przyszłą niedzielę 18 grudnia to jest w III. niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara dla Pana Kościelnego Zbigniewa Kuliga.
 6. W przyszłą niedzielę 18. grudnia jako w trzecią niedzielę grudnia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 8. W zakrystii i przy wejściu do kościoła można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są po 10 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 9. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
 10. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 11. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 8.45.
 14. Spotkanie Oazy będzie w sobotę o godz. 9.00.
 15. Próba scholii młodzieży i dzieci przygotowującej koncert kolęd w sobotę o godz. 9.30 i o 10.00.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Proszono nas o ogłoszenie:
  • W niedzielę, 18 grudnia przed Kościołem Parafialnym w Podłopieniu członkowie Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton” będą rozprowadzać najnowszą płytę z kolędami i pastorałkami noszącą tytuł „Chwała na wysokości Bogu, a Pokój na Ziemi”. Będzie to także okazja, by w tym dniu przekazać dobrowolny datek na rozwój orkiestry, natomiast w piątek, 30 grudnia w Kościele w Tymbarku, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert kolęd. W programie zaprezentowane zostaną wszystkie utwory znajdujące się na nowej płycie.
  • Młodzieżowa Grupa Apostolska parafii w Dobrej zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży dekanatu Tymbark, który odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2022 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Rozpoczęcie o godzinie 18:00.
   Plan spotkania jest następujący:
   18:00 – powitanie i zawiązanie wspólnoty
   18:10 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi
   19:00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Marcina Natonka, wikariusza parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku.
   20:00 – wspólna agapa
   21:00 – Apel Maryjny i zakończenie
  • Strażacy z Piekiełka prowadzą zbiórkę ciepłej odzieży dla mieszkańców Ukrainy doświadczonej wojną. Potrzebne są: koce, swetry, kurtki, ręczniki, ciepła bielizna, świeczki i latarki. Rzeczy przyjmowane będą w najbliższy piątek i sobotę (16 i 17 grudnia) w godz. 10.00 do 16.00 przy Szkole Podstawowej w Piekiełku.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.