IV. Niedziela Adwentu – 18.12.2022 – (III. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 18 grudnia przeżywamy IV Niedzielę Adwentu i III Niedz. Grudnia.
 2. Dzisiaj 18 grudnia, to jest w III. niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach przeznaczona jest jako ofiara dla pana kościelnego.
 3. W ostatni piątek zmarła pani Anna Hojda, lat 68, zamieszkała na Jasnej. Pogrzeb śp. Anny Hojda będzie dzisiaj 18 grudnia o godz. 13.00 w kościele w Podłopieniu. Ciało zmarłej zostanie złożone na cmentarzu w Podłopieniu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 4. Dzisiaj, w niedzielę 18 grudnia 2022 rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 20 grudnia.Rekolekcje prowadzi ks. Bogdan Mikołajczyk.
  Plan Rekolekcji będzie następujący: 
  Rekolekcje Adwentowe – Podłopień 18.XII. – 20. XII.2022
  18.XII.2022 – III. Niedziela Adwentu
    7.00 – Msza św. i nauka ogólna.
    9.00 – Msza św. i nauka ogólna.
  11.00 – Msza św. i nauka ogólna.
  15.00 – Msza św. i nauka ogólna.
  19.XII.2022 – Poniedziałek – Dzień spowiedzi św.
    8.00 – Msza św. z nauką ogólną.
   15.30 – Msza św. z nauką dla dzieci.
  17.00 – Msza św. z nauką ogólną.
  20.XII.2022 – Wtorek
    8.00 – Msza św. z nauką ogólną
  15.30 – Msza św. z nauką dla dzieci
  17.00 – Msza św. z nauka ogólną i zakończenie rekolekcji
  Spowiedź św. – poniedziałek 19.XII.2022     14.00 – 18.00.
  Przerwa w spowiedzi:  15.30 – 16.00.
 5. We wtorek 20. grudnia na zakończenie rekolekcji będzie składka na tacę na potrzeby rekolekcji.
 6. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie codziennie o godz. 5.50. W najbliższym tygodniu Msze św. będą tylko rano – roraty – godz. 5.50 ze względu na spowiedzi święte. W środę i w piątek nie będzie mszy św. o godz. 17.00.
 7. W najbliższą sobotę 24 grudnia będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godz. 5.50. Na Mszę św. harcerze przywiozą betlejemskie światło pokoju. We Wigilię po porannej Mszy św. będzie można zabrać do domu betlejemskie światło pokoju. Trzeba przynieść sobie lampion, żeby bezpiecznie zabrać światło do domu.
 8. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Tradycja nakazuje wraz z pierwszą gwiazdą zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Rozpoczyna ją odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i spożywanie wieczerzy wigilijnej.
 9. O godz. 24.00 zgromadzimy się w świątyni parafialnej na Mszy św. Pasterskiej. Składka na tacę, zebrana podczas „Pasterki”, przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 10. Podczas Mszy św. Pasterskiej oraz w Dzień Bożego Narodzenia przyklęka się podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało…”.
 11. Wierni, którzy przyjmą Komunię Świętą podczas Pasterki, mogą w ciągu Dnia Bożego Narodzenia ponownie przyjąć Komunię świętą.
 12. W przyszłą niedzielę 25 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą godz. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 13. W poniedziałek 26 grudnia będziemy przeżywać święto św. Szczepanadrugi dzień świąt. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 14. W drugi dzień świąt składka na tacę będzie przeznaczona jest na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 15. Dzieło Kolędników misyjnych – W drugi dzień świąt 26 grudnia po Mszy świętej o godz. 9.00 dzieci i młodzież zostaną posłane na Dzieło Kolędników Misyjnych. Dzieci będą kolędować i zbierać ofiary na misje. Serdecznie proszę o przyjęcie młodych kolędników misyjnych i odprowadzenie ich do następnego domu.
 16. We wigilię 24 grudnia 2022 po roratach około 7.45 będzie spotkanie wszystkich dzieci i młodzieży biorących udział w Dziele Kolędników Misyjnych. Dzieci i młodzież otrzymają pamiątki dla osób przyjmujących kolędników misyjnych. Już teraz serdecznie proszę rodziców o pomoc dzieciom i młodzieży w przygotowaniu strojów dla kolędników misyjnych. Stroje wskazują na Najświętszą Maryję Pannę i św. Józefa oraz ludy misyjne: Afrykańczyka, Latynosa, czyli Indianina i Azjatę.
 17. Dzisiaj w niedzielę 18. grudnia jako w trzecią niedzielę grudnia jest zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 18. W przyszłą niedzielę 25. grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 19. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 20. W zakrystii i przy wejściu do kościoła można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są po 10 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 21. Nasi parafianie licznie włączyli się w ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Ze względu na wielkie zainteresowanie Akcja Paczuszka dla Maluszka została przedłużona do 22 grudnia. Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc, to z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Akcję koordynuje Domowy Kościół Ruchu Światło Życie.
 22. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 23. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 24. Dzisiaj 18 grudnia przed Kościołem Parafialnym w Podłopieniu członkowie Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton” rozprowadzają najnowszą płytę z kolędami i pastorałkami noszącą tytuł „Chwała na wysokości Bogu, a Pokój na Ziemi”. Jest to także okazja, by w tym dniu przekazać dobrowolny datek na rozwój orkiestry, natomiast w piątek, 30 grudnia w Kościele w Tymbarku, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert kolęd. W programie zaprezentowane zostaną wszystkie utwory znajdujące się na nowej płycie.
 25. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 8 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 26. W przyszłą niedzielę będzie podwójny Gość Niedzielny na Boże Narodzenie i Nowy Rok w cenie 15 zł.
 27. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 28. Proszono nas o ogłoszenie: W środę (21-12-2022) o godz. 18:00 w remizie OSP w Tymbarku odbędzie się zebranie dla mieszkańców całej gminy dotyczące wymiany pieców oraz dopłat. Spotkanie przeprowadzą ekoradcy.
 29. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.