4. Niedziela zwykła – 29.01.2023 – (V. Niedz. stycznia)

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie.
 3. W czwartek lutego wypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników i zakonnice. Składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe.
 4. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i o 17.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 5. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie od godz. 6.00 i od środy od godz. 16.00.
 6. Do chorych księża udadzą się w I piątek 3. lutego według następującego porządku:
  • Na Jasną i Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Jana Tajdusia.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 8.00. Prosimy o pojazd od pani Anny Kordeczka.
 7. W I. piątek 3. lutego wypada wspomnienie św. Błażeja Biskupa i męczennika z pierwszych wieków. Po Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja.
 8. W I. sobotę Msze św. o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30 i 17.00.
 9. Za tydzień w niedzielę 5 lutego 2023 r. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem, które będzie trwać przez trzy kolejne niedziele: 5 lutego, 12 lutego i 19 lutego. W naszym kościele po Mszach św. najpierw będzie wspólna adoracja, a następnie adoracja indywidualna.
 10. Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post wypada 22 lutego 2023. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
 11. Kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy na Mszę św. w środę 1 lutego o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w grupie.
 12. Młodzież z klasy siódmej zapraszamy na Mszę św. w I. piątek 3 lutego o godz. 17.00.
 13. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 14. Ofiary na Misje złożyły Róże Ojców: 3. Róża Ojców pw. św. Jana Ewangelisty zelator pan Marcin Nowak; 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Jan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 15. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” – cena 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 7 zł.
 16. Porządek kolędy – wizyty Duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:
  • Poniedziałek – 30.01.2023 – Od godz. 14.00 – Tymbark Góry przy torach „Łęgi” i „Doraź” – od Państwa Leśniak Andrzej i Dorota do Państwa Kaim Zbigniew i Janina.
  • Wtorek – 31.01.2023 – Od godz. 14.00 – Jasna – od Pana Czyrnek Henryk do Pani Kurek Maria – oraz od Państwa Piwowarczyk Stanisław i Teresa do Państwa Hochoł Stanisław i Irena.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Apostolat Margaretka zaprasza na coroczną wspólną modlitwę i Mszę Św., która zostanie odprawiona w czwartek 2 lutego o godz. 17.00 w intencji o błogosławieństwo Boże i wszelkie dary Ducha Św. dla osób konsekrowanych omadlanych przez nasz apostolat oraz w intencji członków Apostolatu Margaretka.
 19. Proszono nas o ogłoszenie:
  • Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że WNIOSKI NA ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 1 do 28 lutego 2023 roku.
  • Sołtys Wsi Zawadka zaprasza na Spotkanie wiejskie wsi Zawadka w niedzielę 5 lutego o godz. 12.30.
  • Sołtys Wsi Podłopień zaprasza na Spotkanie wiejskie wsi Podłopień w niedzielę 5 lutego o godz. 16.00.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.