Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 – (II. Niedz. kwietnia)

 1. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Marcin Polak z parafii Sąspów i Karolina Maria Urbańska z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Piotr Śmierciak z parafii Mordarka i Faustyna Bogumiła Pietras z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Piotr Janusz Cygal z parafii Jurków i Renata Smoleń z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Witamy w Naszej Parafii wszystkich miłych Gości i życzymy doświadczenia radości wielkanocnej.
 3. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Podziękowania:
  • Dziękuję ks. kanonikowi Franciszkowi Malarzowi za posługę kapłańską, za posługę spowiedzi podczas Wielkiego Postu oraz za życzliwość i wszelką pomoc.
  • Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii św.: panu Kazimierzowi Pachowi i panu Grzegorzowi Florkowi – za pomoc w komunikowaniu wiernych.
  • Dziękuję bardzo serdecznie Pani Marii Duda, Pani Lucynie Zapała oraz lektorom i Panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi za wykonanie ciemnicy i grobu Bożego.
  • Dziękuję Parafianom Dziękuję Parafianom z Podłopienia za ufundowanie kwiatów do Bożego Grobu. Dziękuję też Pani Lucynie Zapała za przywiezienie i ułożenie kwiatów przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
  • Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza: Ministrantom, lektorom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za czuwanie przy ciemnicy i Grobie Pańskim oraz za przygotowanie liturgii paschalnej.
  • Dziękuję kantorom panu Mirosławowi Staniszewskiemu, Panu Piotrowi Rapaczowi, Panu Krzysztofowi Hutek, Panu organiście Lucjanowi Bożkowi i kantorkom: Julii Dziadoń, Magdalenie Dziadoń, Zofii Liszka i Kindze Bokowy za wykonywanie śpiewu Pasji w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek i oraz psalmów podczas Wigilii Paschalnej.
  • Dziękuję Panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi, Panu organiście Lucjanowi Bożkowi oraz Józefowi Dudzikowi.
  • Dziękuję naszemu Chórowi Parafialnemu pod dyrekcją pana Organisty Lucjana Bożka.
  • Dziękuję Orkiestrze Strażackiej „Tymbarski Ton” pod kierunkiem Pana kapelmistrza Andrzeja Głowy za uświetnienie procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękuję Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia i z Zawadki za zaciągnięcie honorowej straży przy Grobie Pańskim i za przygotowanie poświęcenia ognia w Wielką Sobotę oraz utrzymanie porządku w czasie procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękuję członkom koła łowieckiego „Hubert” za obecność na wigilii wielkanocnej i rezurekcji.
  • Dziękuję także wszystkim za udział w czuwaniu przy ciemnicy i Grobie Pańskim podczas Triduum Sacrum.
  • Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne do skarbonek Caritas oraz tym, którzy złożyli ofiary na Caritas przy zakupie baranków wielkanocnych i „paschalików”.
  • Dziękuję Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za rozprowadzanie baranków wielkanocnych i „paschalików”.
 6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jutro o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 i o 15.00.
 7. Składka na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 8. Od środy Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
 9. Za tydzień wypada Niedziela Biała czyli Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przeżywać będzie odpust parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego.
 10. Msze św. podczas odpustu będą o godz. 7.00; 9.00 11.00 i 15.00. Suma o godz. 11.00.
 11. Podczas odpustu 16 kwietnia 2023 r. nasza parafia będzie przeżywała Jubileusz 30-lecia konsekracji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu. Podziękujemy Bogu za to, że mamy Kościół parafialny i możemy się w nim modlić. Będziemy się także modlić za budowniczych i fundatorów tego kościoła żyjących i zmarłych zwłaszcza o wieczne zbawienie dla śp. Arcybiskupa Józefa Życińskiego – konsekratora naszego kościoła oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Prałata Tadeusza Machała budowniczego kościoła i wieloletniego proboszcza.
 12. Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00 przewodniczył będzie J. E. Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski.
 13. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 ks. Biskup udzieli bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii.
  • Młodzież – kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na Triduum przed bierzmowaniem to jest na bezpośrednie przygotowanie do sakramentu w środę 12 kwietnia, w czwartek 13 kwietnia i w piątek 14 kwietnia podczas Mszy św. o godz.18.00.
  • Młodzież na spotkanie w środę 12 kwietnia przyniesie wypełnione kartki do bierzmowania oraz deklarację trzeźwościową.
  • Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, chrzestnych i świadków będzie w sobotę o godz. 17.00.
 14. W sobotę na godz. 8.00 prosimy parafian z 15 kolejnych domów do generalnego sprzątania kościoła na odpust.
 15. Prosimy również o przystrojenie kościoła, krzyża misyjnego, figury św. Faustyny na odpust.
 16. W Wielki Piątek zmarł nasz parafianin śp. pan Jan Czyżydło, który przeżył blisko 87 lat. Pogrzeb pana Jana Czyżydło odbędzie się w środę 12 kwietnia o godz. 14.00. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Różaniec za zmarłego śp. Jana Czyżydło będzie dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 16.00, jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.00 i we wtorek o godz. 18.00.
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 18. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 19. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.
 20. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 21. Spotkanie Grupy Oazowej w sobotę o godz. 9.00.
 22. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 23. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” – cena 10 zł. Jest też „Gość Niedzielny Extra” w cenie 14 złotych oraz „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 24. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.