Najświętszej Trójcy – 04.06.2023 – (I. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Maciej Maria Miernecki z parafii Piaseczno i Agnieszka Józefa Kawula z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Paweł Łukasz Dziadoń z parafii Podłopień i Gabriela Krystyna Kaptur z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Piotr Jan Kotara z parafii Jodłownik i Natalia Anna Banaś z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Stephen Kenneth Pitman z parafii Carrick Fergus w Irlandii Północnej i Katarzyna Anna Hohoł z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Wojciech Kapturkiewicz z parafii Tymbark i Weronika Pala z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Andrzej Stanisław Kudłacz z parafii Podłopień i Izabela Kinga Dadaś z parafii Podegrodzie. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 4 czerwca przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. W przyszła Niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W najbliższy czwartek 8 czerwca 2023 wypada uroczystość Bożego Ciał i rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 15.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz 10.00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczona cele charytatywne.
 5. Msza św. w Oktawie Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna dokoła Kościoła o godz. 18.00. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00.
 6. Prosimy, aby w procesji eucharystycznej wzięły udział dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący dzwonkami, dzieci od I Komunii św. w strojach pierwszo-komunijnych, oraz panie i panowie niosący feretrony w strojach regionalnych.
 7. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami modlić się wypowiadając słowa: „Święty, święty, Pan Bóg zastępów. Pełne są niebiosa i ziemia chwały Twojej”.
 8. W hołdzie Jezusowi przystrójmy okna domów obrazami religijnymi i emblematami eucharystycznymi.
 9. Spowiedź święta przed uroczystością Bożego Ciała będzie codziennie rano od godz. 6.00 i w środę po południu od godz. 17.00.
 10. W najbliższy piątek 9 czerwca o godz. 16.00 będzie egzamin do bierzmowania dla klasy siódmej z Podłopienia wraz z rodzicami.
 11. We wtorek 6 czerwca o godz. 17.00 będzie egzamin próbny dla klasy siódmej.
 12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 13. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 14. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 15. Spotkanie Grupy Oazowej w sobotę o godz. 9.00.
 16. Ofiary na misje złożyły Róże Różańcowe Ojców: 4. Róża Ojców pw. św. Jana Chrzciciela zelator pan Jan Sobczak; 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 17. Zapraszamy na XVII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 10 czerwca 2023 r. Wyjazd z Tymbarku z placu przed Domem parafialnym o godzinie 7:00, z Podłopienia z parkingu przy kościele o godzinie 7:10, powrót około 16:00. Koszt za przejazd wynosi 45 zł, wpłata do Pań Marty Florek lub Agnieszki Wiewiórskiej. Kontakt do Pań oraz program pielgrzymki można odnaleźć na stronie internetowej Parafii Podłopień w zakładce „Apostolat Margaretka”.
 18. Z Dekanatu Tymbark organizowana jest pielgrzymka rodzin do Starego Sącza na Diecezjalne Święto rodzin w niedzielę 18 czerwca 2023 r. Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce rodzin, proszę o zapisanie się w kancelarii lub zakrystii do niedzieli 11 czerwca. Wyjazd z Dobrej w dniu 18 czerwca o godz. 9.00. Można tez wsiąść w Tymbarku w rynku. Koszt dla dorosłych 25 zł, dla dzieci 10 zł.
 19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 20. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” – w cenie 10 zł – a także „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 21. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.