10. Niedziela zwykła – 11.06.2023 – (II. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Maciej Maria Miernecki z parafii Piaseczno i Agnieszka Józefa Kawula z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Paweł Łukasz Dziadoń z parafii Podłopień i Gabriela Krystyna Kaptur z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Piotr Jan Kotara z parafii Jodłownik i Natalia Anna Banaś z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Stephen Kenneth Pitman z parafii Carrick Fergus w Irlandii Północnej i Katarzyna Anna Hohoł z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Wojciech Kapturkiewicz z parafii Tymbark i Weronika Pala z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Andrzej Stanisław Kudłacz z parafii Podłopień i Izabela Kinga Dadaś z parafii Podegrodzie. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 11 czerwca przeżywamy 10. Niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Msza św. i procesja Eucharystyczna dokoła Kościoła w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Dzisiaj w niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci i wianków.
 6. W dniu 15 czerwca to jest w czwartek wypada 11. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Ks. Biskupowi życzymy wielu łask w posłudze biskupiej dla Diecezji Tarnowskiej.
 7. W dniu 5 czerwca 2023 r.  Ks. Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż zamianował ks. Wiesława Orwata, dotychczasowego proboszcza Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu, proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Łęgu Tarnowskim, którą obejmie w dniu 12 sierpnia 2023 r. Równocześnie jako nowy proboszcz parafii Podłopień został zamianowany ks. mgr Janusz Balasa, dotychczasowy wikariusz Parafii pw. Narodzenia Najśw. Maryi Panny w Piwnicznej – Zdroju, który obejmie parafię Podłopień w dniu 12 sierpnia br. Już dzisiaj otoczmy nowego proboszcza ks. Janusza Balasę serdeczną modlitwą.
 8. W niedzielę 25 czerwca o godz. 11.00 będzie Msza św. w intencji ks. Kanonika Franciszka Malarza z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich i w intencji ks. Stefana Dudy z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich oraz w intencji księdza proboszcza Wiesława Orwata z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich zamówiona przez wspólnotę parafialną. Ks. Franciszek Malarz przyjął święcenia kapłańskie w dniu 29 czerwca 1958 roku w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Ks. Wiesław Orwat przyjął święcenia kapłańskie 12 czerwca 1988 roku.
 9. W tym tygodniu w poniedziałek 12 czerwca wypada wspomnienie liturgiczne bł. ks. Romana Sitko Rektora Seminarium w Tarnowie, który poniósł śmierć męczeńską w obozie Auschwitz.
 10. We wtorek wypada wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora kościoła.
 11. W środę 14 czerwca wypada wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.
 12. W piątek 16 czerwca wypada wspomnienie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna.
 13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
 14. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 15. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 16. Spotkanie Grupy Oazowej w sobotę o godz. 9.00.
 17. Z Dekanatu Tymbark organizowana jest pielgrzymka rodzin do Starego Sącza na Diecezjalne Święto rodzin w niedzielę 18 czerwca 2023 r. Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce rodzin, mogą zapisać się jeszcze do dzisiaj. Wyjazd z Dobrej w dniu 18 czerwca o godz. 9.00. Można tez wsiąść w Tymbarku w rynku. Koszt dla dorosłych 25 zł, dla dzieci 10 zł.
 18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 19. Polecamy gazety katolickie: „Gość Niedzielny” – w cenie 10 zł – a także „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7 zł, a także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się” w cenie 6 zł.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.