23. Niedziela zwykła – 10.09.2023

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *


XXIII Niedziela zwykła, 10 IX 2023 r.

 1. Dziś w Markowej odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów. Przez wstawiennictwo nowych męczenników wypraszajmy potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 2. Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży i wychowawcach – zwłaszcza z naszych szkół.
 3. Dziś uroczystość odpustowa w Tymbarku.
 4. W przyszłą niedzielę (3 ndz. miesiąca) – 17 września – będzie parafialna składka inwestycyjna do kopert. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie, życzliwość i odpowiedzialność za wspólnotę parafialną. Natomiast po Mszy św. o godz. 7.00. zmiana tajemnic różańcowych Róż Matek.
 5. Również w niedzielę, 17 września udamy się na Drogę Krzyżową na Łopień. Uczcimy w ten sposób tajemnicę Krzyża Chrystusowego z racji przeżywanego w czwartek święta Podwyższenia Krzyża. Zbiórka przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej o godz. 16.30.
 6. W czwartek (14 września) pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej wraz z rodzicami o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek rozpoczyna się Wielki Odpust w Limanowej (15 – 22 IX). Plakat z planem znajduje się w gablocie.
 8. W piątek spotkanie Grupy Apostolskiej w salce katechetycznej po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. W sobotę LSO, DSM i grupa oazowa udaje się autokarem na odpustową Mszę św. o godz. 11.00. do Limanowej. Wyjazd spod kościoła o godz. 10.00. Z tej racji w sobotę nie będzie żadnych spotkań.
 10. Warto nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. Obecne wydanie jest jubileuszowe. Cena bez zmian – 10 zł.
 11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal na plebanii.
 12. Intencje Mszy św.