XXXI Niedziela zwykła, 5 XI 2023 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *


XXXI Niedziela zwykła, 5 XI 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w różnych rejonach świata, gdzie trwają prześladowania chrześcijan.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o dusze zmarłych wyrażoną w modlitwach oraz za ofiary złożone przy okazji wypominek za duszami zmarłych. Błagalne Msze święte za dusze wypominane jak również dziękczynne Msze św. w intencji wiernych składających na wypominki będą ogłoszone i sprawowane sukcesywnie. Do środy, 8 listopada włącznie, możemy zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Zachęcamy do pomocy duszom czyśćcowym. Różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 4. W sobotę, 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. będą o godz. 7.00., 10.00., 17.00. Na Mszach św., a szczególnie o godz. 10.00., będziemy modlić się za naszą Ojczyznę i polecać zmarłych poległych w jej obronie.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 6. Bardzo dziękuję:
  • panom Grzegorzowi Urbańskiemu i Sławomirowi Czernkowi za bezinteresowną modernizację instalacji wodno – kanalizacyjnej i gazowej w remontowanej części plebanii, dodatkowo panu Grzegorzowi za przekazanie i montaż głośników oraz przygotowujący do sezonu grzewczego przegląd pieców gazowych w kościele,
  • osobom, które systematycznie i bezinteresownie, a zwłaszcza w ostatnim czasie poświęciły wiele pracy i środków na odświeżenie wszystkich szat liturgicznych.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10 zł., w którym jest ciekawy artykuł o zmarłej Wandzie Półtawskiej – przyjaciółce św. Jana Pawła II. Dla młodszych jest „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” – 7 zł.
 8. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.