IV Niedziela zwykła, 28 I 2024 r.

1. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

– Daniel Sowa, par. Podłopień i Joanna Ptaszek, par. Łososina Górna. Z1.

– Stanisław Irzyk, par. Gruszów i Klaudia Kubowicz, par. Podłopień. Z1.

– Michał Kęska, par. Podłopień i Lidia Wołoszyn, par. Łososina Górna. Z1.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.
  2. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne, które będzie przez kolejne trzy niedziele. Na początku będzie adoracja wspólna, potem indywidualna. Zostańmy, nie żałując czasu, by uwielbić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Po Mszy św. o godz. 11. 00. zmiana tajemnic różańcowych Róż Ojców.
  4. Dzisiaj o godz. 15.30. zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu orkiestry „Tymbarski Ton”.
  5. W przyszłą niedzielę (4 lutego) o godz. 16.30. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam na spotkanie.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.
  7. W pierwszy czwartek od godz. 16.00. Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych.
  8. W piątek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.
  9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

Ks. Franciszek – piątek; 2 lutego, od godz. 11.00. Prosimy o pojazd od p. Puchały Marii.

Ks. Proboszcz – sobota; 3 lutego, od godz. 9.00. Prosimy o pojazd od p. Piętonia Ludwika.

1. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny. To również wspomnienie św. Błażeja – po Mszach św. błogosławieństwo jabłek i gardła.
  2. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10 zł. Dla młodszych jest „Mały Gość Niedzielny” – 7 zł. i „Promyczek Dobra” – 10 zł.
  4. Parafialny Apostolat „Margaretka” zaprasza 2 lutego o godz. 17.00. na coroczną Mszę św. w int. Apostolatu. Po Mszy św. w przedsionku kościoła będzie możliwość zapisania się do wspólnoty i podjęcia modlitwy za osoby duchowne.
  5. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
  6. Zakończyłem Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Serdecznie dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy o życiu domowym i parafii. Dziękuję za złożone ofiary i pyszne poczęstunki. Cieszę się Waszymi radościami i pomyślnością – tak wielu prosiło o Msze św. dziękczynne za stary rok. Tych, którzy przeżywają chwile trudne, zapewniam o modlitwie. Wszystkim niech błogosławi Miłosierny Jezus! Za odwiedzonych na Kolędzie odprawię Msze św.