V Niedziela zwykła, 4 II 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca lutego – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Równocześnie jest to czas Nabożeństwa 40 – godzinnego. Po adoracji wspólnej zostańmy, by adorować Chrystusa osobiście.
  2. Dzisiaj o godz. 16.30. odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  3. Jutro, w poniedziałek wspominamy św. Agatę. Z tej okazji po Mszy św. będzie poświęcenie chleba, wody i soli.
  4. W środę (7 lutego) po Mszy św. wieczornej zapraszam członkinie Caritas na spotkanie na plebanii.
  5. Dzień chorych w naszej parafii i Msza św. za chorych będzie w sobotę 10 lutego. O godz. 9.30. będzie spowiedź św. dla chorych, a o godz. 10.00. Msza św. w intencji chorych połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem lourdzkim.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” – 10 zł. Dla młodszych jest „Mały Gość Niedzielny” – 7 zł. i „Promyczek Dobra” – 10 zł.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
    Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.