VI Niedziela zwykła, 11 II 2024 r.

1. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

– Daniel Sowa, par. Podłopień i Joanna Ptaszek, par. Łososina Górna. Z2.

– Stanisław Irzyk, par. Gruszów i Klaudia Kubowicz, par. Podłopień. Z2.

– Michał Kęska, par. Podłopień i Lidia Wołoszyn, par. Łososina Górna. Z2.

1. 14 lutego będziemy przeżywać Środę Popielcową, która rozpoczyna 40 dniowy Wielki Post. Jest to czas nawrócenia poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Msze św. będą o godz. 6.30., 10.00., 17.00. Na każdej Mszy św. przyjmujemy popiół na głowę na znak podjęcia wysiłku nawrócenia i pokuty. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

„W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny , zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji”.

1. W przyszłą w niedzielę (18 lutego), to jest w trzecią niedzielę lutego, będzie składka inwestycyjna w kopertach.
  2. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
  3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście: w piątek o godz. 15.00. i następnie obrzęd Komunii św., oraz o godz. 17.00. i następnie Msza św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Prosimy, aby w najbliższy piątek (16. 02.), Drogę Krzyżową poprowadzili:

– o godz. 15.00. –  lektorzy.

– o godz. 17.00. – grupa apostolska.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.00., a po nich Msza św.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery „Gościa Niedzielnego” – cena 10 zł, „Apostolstwo Chorych”, „Misje Dzisiaj” i „ Świat Misyjny” – 6 zł, „Trwajcie w miłości” – 8 zł.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  4. Intencje Mszy świętych.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tadeusz Pala i śp. Władysław Malarz. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…