XIII Niedziela Zwykła, 30 VI 2024 r.

1. Wszystko, co pochodzi od Boga, niesie życie. Nawet w najtrudniejszych momentach powinniśmy wierzyć w życiodajną moc Pana – „Nie bój się, wierz tylko!”
  2. Przeżywamy ostatnią niedzielę czerwca. Za tydzień niedziela adoracyjna.
  3. Witamy wszystkich wypoczywających wakacyjnie i urlopowo w tych stronach. Niech piękno przyrody jeszcze bardziej przybliża nas do Stwórcy, który jest dobry i miłosierny. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  4. W nadchodzącym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

w pierwszy czwartek od godz. 16.00. Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych.

w pierwszy piątek wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Składka z I piątku przeznaczona jest na misje i misjonarzy.

w pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

– Ks. Franciszek: piątek (05. 07) od godz. 8.00. /pojazd – Szewczyk Stefan/,

– Ks. Proboszcz: piątek (05. 07) od godz. 8.00. /pojazd – Różana Kazimiera/.

1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.