Poniedziałek Wielkanocny, 01 IV 2024 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

  1. Dzisiaj Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 i o 15.00.
  2. Składka na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 7.00., 9.00., 11.00. – uroczysta Suma odpustowa i o godz. 15.00. Kazania wygłosi i Sumie przewodniczył będzie Ks. Proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Bochni i W-ce Dziekan dekanatu Bochnia – Wschód Ks. Dr Daniel Bubula.
  4. Przeżyliśmy Triduum Paschalne i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystości te wymagały zaangażowania wielu osób i grup parafialnych. Dlatego dziękuję serdecznie wszystkim, którzy poświęcili swój czas dla dobra wspólnoty parafialnej; przygotowali dekoracje, przygotowywali liturgię i śpiew – zwłaszcza Liturgicznej Służbie Ołtarza i DSM, śpiewającym Pasję, strażakom. Tym, którzy ofiarowali dary do sprawowania obrzędów w świątyni. Dziękujemy tym, którzy podzielili się darami świątecznymi na plebanię, za dary ofiarowane do kuchni w ciągu roku. Bóg zapłać za wielką otwartość i służbę dla naszej parafii! Dziękuję, że tak licznie uczestniczyliście w tych uroczystościach.
  5. Msze św. w dni powszednie wieczorem będą sprawowane o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się: w czwartek o powołania kapłańskie i za nasze Seminarium Duchowne w czasie adoracji od godz. 17.00. Od 17.30. prosimy o prowadzenie adoracji TP WSD w Tarnowie; w piątek za misje i misjonarzy oraz składamy ofiary pieniężne dla nich; w sobotę ku czci Matki Bożej.
  7. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:

– Ks. Franciszek: piątek, 5 IV, od godz. 8.00. Pojazd od Tajduś Jan.

– Ks. Proboszcz: piątek, 5 IV, od godz. 15.30. Pojazd od Kordeczka Anna.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
  2. Intencje Mszy świętych.