II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia, ODPUST PARAFIALNY, 7 IV 2024

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego, nasz odpust parafialny w jubileuszowym roku 40-lecia istnienia parafii w Podłopieniu. Dla nas, żyjących w tej wspólnocie Kościoła, jest to szczególne wyróżnienie i dar, że możemy żyć na co dzień w cieniu Bożego Miłosierdzia i jego apostołów, a naszych orędowników: św. s. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Niech codzienna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w tej świątyni uprasza łaski dla wszystkich. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem(Dz. 1075).
  2. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki w kościele.
  3. Serdecznie witamy wszystkich uczestniczących w dzisiejszych uroczystościach; drogich parafian i gości. Jezus Miłosiernych niech wszystkim błogosławi; radości niech pomnaża, a strapienia i kłopoty łaskawie oddala.
  4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  5. W poniedziałek (8 kwietnia) liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to także dzień świętości życia. Msza św. o godz. 6.30 i 18.00.
  6. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy św. o godz. 7.00.
  7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
  8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuły o Bożym Miłosierdziu.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisława Tokarczyka, śp. Janusza Atłasa. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  10. Intencje Mszy św.