IV Niedziela Wielkanocna, 21 IV 2024 r

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ofiarujmy nasze modlitwy i Komunię św. w tej intencji, a zwłaszcza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Podziękujmy Panu Bogu za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii.
  2. Dzisiaj jest składka inwestycyjna do kopert. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– wtorek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona  Polski,

– czwartek (24 IV) święto św. Marka Ewangelisty. 

  1. W piątek (26 IV) spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami o godz. 18.00.
  2. Od 12 – 17 maja nasza parafia przeżywać będzie Parafialne Misje Święte. Polecajmy tę intencję Miłosiernemu Zbawicielowi; módlmy się za ojca Misjonarza o światło Ducha Świętego, za całą parafię o gorliwość w uczestnictwie i dobre owoce duchowe.
  3. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  4. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej – rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie; oraz na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych, przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.  Szczegółowe informacje na stronie Wydziału.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł), w którym znajdują się artykuły związane z ochroną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest także „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”(12 zł), w nim zaczerpnięta z różnych źródeł historia życia Najśw. Maryi Panny.
  6. Intencje Mszy św.