V Niedziela Wielkanocna, 28 IV 2024 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Każdego dnia pamiętajmy o przynależności do Chrystusa; poprzez świadectwo życia trwajmy mocno w Nim, jak latorośle w winnym krzewie, które przynoszą obfite
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i dary: pewna rodzina ufundowała złoty kielich z pateną, pewna rodzina ufundowała atłasowe zdobione i wyszywane koronki wraz z obrusami na ołtarze oraz wyszywane serdaki procesyjne, Wójcik Lucyna wykonała atłasowe wyszywane poduszki pod krzyż do adoracji, pewna rodzina 1,2 tys. zł. na świece ołtarzowe, Maria i Józef Kordeczka 5 tys. zł.
 3. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Msze święte będą sprawowane codziennie rano (6.30) i wieczorem (18.00). Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w niedziele o godz. 15.00, a następnie Msza św.
 4. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby od godz. 17.30. członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 15.00.
 6. W sobotę rozpoczynamy specjalne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00.
 7. Z racji pierwszego piątku pamiętajmy o spowiedzi św. Spowiadamy codziennie pół godz. przed Mszą św. Do chorych Księża udadzą się w czasie Misji Świętych.
 8. W przyszłą niedzielę, 5 maja o godz. 11.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych przed I Komunią Św. będzie w sobotę o godz. 9.00.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 5 maja po Mszy św. popołudniowej.
 10. 12 maja o godz. 11.00. dzieci z klas IV będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej.
 11. Także za dwa tygodnie, od 12 – 17 maja nasza parafia przeżywać będzie Parafialne Misje , które przygotują nas na obchód jubileuszu parafii w czasie wizytacji J. E. Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego 26 maja. Polecajmy tę intencję Miłosiernemu Zbawicielowi; módlmy się za ojca Misjonarza o światło Ducha Świętego, za całą parafię o gorliwość w uczestnictwie i dobre owoce duchowe.
 12. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł). Jest także „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”(12 zł), w nim zaczerpnięta z różnych źródeł historia życia Najśw. Maryi Panny. Jest nowy numer Małego Gościa (7 zł) i Promyczek Dobra (10 zł).
 14. Intencje Mszy św.