VI Niedziela Wielkanocna, 5 V 2024 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.
 2. Dziś po Mszy św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
 3. Od poniedziałku dzieci pierwszokomunijne rozpoczną „Biały Tydzień”. Będą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych – w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00., w niedziele o godz. 15.00. – nabożeństwo a potem Msza św.
 5. Od dzisiaj do środy będziemy modlić się o urodzaje. Są to dawne dni krzyżowe.
 6. W środę, 8 maja obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę, 12 maja o godz. 11.00. będzie Rocznica I Komunii świętej dzieci klas czwartych. Próba liturgii odbędzie się w sobotę (11 maja) o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem.
 8. Także w niedzielę, 12 maja będzie zmiana tajemnic różańcowych Róż Matek i Ojców po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. Za tydzień, 12 maja rozpoczynamy Parafialne Misje Święte. Dołóżmy starań, aby w nich uczestniczyć każdego dnia i nie zmarnować czasu łaski darowanej z Nieba. Ostatnie Misje Parafialne odbyły się w 2009 roku, a więc 15 lat temu.
 10. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii rozpoczyna się 25 maja. W tym dniu o godz. 18.00. w naszym kościele młodzież z kl. 8 przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Księdza Biskupa dra Stanisława Salaterskiego.
 11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł), Małego Gościa (7 zł), Promyczek Dobra (10 zł).
 13. Intencje Mszy św.