VII Niedziela Wielkanocna, 12 V 2024 r., Wniebowstąpienie Pańskie

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy, że naszym domem jest niebo, a ziemskie mieszkania są tylko na chwilę. Niedziela za tydzień jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00. zmiana tajemnic różańcowych róż matek i ojców.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00. uczniowie klas 4 obchodzą rocznicę I Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę (3 n. miesiąca) tj. 19 maja będzie składka inwestycyjna do kopert.
 5. Rozpoczynamy dzisiaj Misje Święte w naszej parafii, które potrwają do piątku. Postarajmy się wykorzystać ten wielki dar; odpowiednio zorganizujmy sobie najbliższy tydzień, by każdy codziennie uczestniczył we Mszy św. i naukach oraz skorzystał z sakramentu pokuty. Będzie to także najlepsze przygotowanie do świętowania 26 maja br. jubileuszu 40 – lecia powstania naszej parafii.
 6. W piątek, na zakończenie Misji będzie składka przeznaczona na ich organizację i dla Księdza Misjonarza jako nasze podziękowanie.
 7. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych. Tak wiele łask zawdzięczamy Matce Najświętszej, okażmy Jej wdzięczność uczestnicząc w majówkach – w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00., w niedziele o godz. 15.00. – nabożeństwo a potem Msza św.
 8. W poniedziałek wspominamy NMP z Fatimy i rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II.
 9. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to również dzień imienin J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Będziemy szczególne modlić się za Pasterza naszej diecezji, polecając Bogu jego osobę i posługę.
 10. W sobotę przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym kościele na wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie majowym towarzyszyć nam będzie orkiestra „Tymbarski Ton”. Po zakończonej liturgii zagra krótki koncert. Zapraszamy.
 11. Z kancelarii parafialnej można pobrać hasła do poszczególnych ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.
 12. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł), Małego Gościa (7 zł), Promyczek Dobra (10 zł).
 1. Intencje Mszy św.