Zesłanie Ducha Świętego, 19 V 2024 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W codziennym życiu prośmy o pomoc Ducha Pocieszyciela, który napełnia mocą i radością nasze serca. Niedziela za tydzień jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej.
 2. W piątek zakończyły się Misje parafialne. Był to ważny czas dla naszej parafii; przygotowywaliśmy się do jubileuszu naszej wspólnoty – z wdzięcznością Bogu za miniony czas i z nadzieją na przyszłość powierzaną Miłosierdziu Bożemu.
 3. Dzisiaj składka inwestycyjna do kopert. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Jutro (poniedziałek, 20 maja) przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30., 10.00., 18.00.
 5. Kończy się miesiąc maj i Nabożeństwa majowe. Postarajmy się uczestniczyć w tej modlitwie ku czci naszej niebieskiej Matki; zwłaszcza dzieci i młodzież.
 6. W czwartek (23 maja) obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Otoczmy modlitwą wszystkich Księży Biskupów i Kapłanów naszej diecezji, którzy wraz z Biskupem Andrzejem gromadzą się w tym dniu na modlitwie u MB Tuchowskiej.
 7. W czwartek i piątek (23 i 24 maja) spotkanie uczniów kl. VIII przed Sakramentem Bierzmowania wraz z rodzicami na Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W sobotę rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja kanoniczna i potrwa do niedzieli. Poprowadzi ją J. E. Ksiądz Biskup dr Stanisław Salaterski. W sobotę o godz. 18.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. W niedzielę o godz. 11.00. Msza św. jubileuszowa i zakończenie wizytacji. Jako parafianie chciejmy licznie uczestniczyć w nabożeństwach i spotkaniach z Księdzem Biskupem. (plan na afiszu).
 9. W związku z wizytacją proszę:

– o liczniejszą grupę do sprzątania kościoła. (sprzątanie w piątek),

– wszystkie wymienione w programie grupy parafialne o uczestniczenie w spotkaniach,

– aby dzieci pierwszokomunijne były w strojach na Mszy jubileuszowej,

–  przygotować feretrony i chorągwie,

– strażaków OSP w Zawadce i Podłopieniu ze sztandarami na główną Mszę św.

  o godz. 11.00. i niesienie baldachimu w czasie procesji,

– chór i orkiestrę o oprawę liturgiczną.

– pamiętać, że w przyszłą niedzielę (26 maja) nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (w nim opisana ciekawie postać św. Andrzeja Boboli) i Gość Extra (matki świętych – min. postać matki bł. ks. Jerzego Popiełuszki).
 3. Intencje Mszy św.