Trójcy Przenajświętszej, 26 V 2024 r.

 


* OGŁOSZENIA PARAFIALNE *

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii jest to drugi radosny dzień wizyty i posługi pasterskiej Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego, w którą wpisuje się 40 rocznica powstania naszej parafii. Bądźmy wdzięczni Bogu Niezgłębionego Miłosierdzia za niezliczone łaski, których udziela w tej świątyni od tylu lat.
  2. W najbliższy czwartek, 30 maja wypada uroczystość Bożego Ciała i rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała. Poszczególne osiedla prosimy o przygotowanie ołtarzy. Msze św. o godz. 7.00., 10.00. z procesją do czterech ołtarzy i 15.00. Pamiętajmy, że jest to święto obowiązkowe.
  3. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  4. Msza św. w Oktawie Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną dookoła kościoła o godz. 18.00. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00.
  5. Prosimy, aby w procesji eucharystycznej wzięły udział dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci z kl. 3 w strojach pierwszokomunijnych, dorośli niosący feretrony w strojach regionalnych. Niech każdego dnia będą panowie niosący baldachim. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci sypały kwiaty na pasie procesyjnym wokół kościoła, a nie w kościele ani na schodach.
  6. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała będzie codziennie rano od godz. 6.00 i w środę po południu od godz. 17.00.
  7. W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.
  8. Od soboty 1 czerwca czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Wówczas wypada również pierwsza sobota miesiąca.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny.
  10. Intencje Mszy św.