IX Niedziela Zwykła, 2 VI 2024 r

1. Słowo Boże tej niedzieli uwrażliwia nas na poszanowanie i świętowanie dnia Pańskiego, w którym Bóg chętnie udziela łask swojemu ludowi.
  2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy zakończenie wizytacji kanonicznej w naszej parafii i 40 lecie jej powstania. Wyrażamy serdeczną wdzięczność J. E. Ks. Biskupowi dr Stanisławowi Salaterskiemu za obecność wśród nas i przewodniczenie uroczystościom, życzliwość i pasterskie słowo, które zawsze podnosi na duchu.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Gościom i parafianom za liczne uczestnictwo. Zwłaszcza dziękuję za nieocenioną pomoc w przygotowaniach:
  • Marcie i Grzegorzowi Florek za projekt i ufundowanie broszur z programem na Misje parafialne,
  • Bronisławowi Lisowiczowi ze współpracownikami za odnowienie krzyża misyjnego,
  • Strażakom z OSP Zawadka za oczyszczenie kostki przed plebanią i na parkingu,
  • Paniom za upieczenie pysznych ciast, drożdżówek, swojskiego chleba i ofiarowanie innych darów,
  • Paniom z KGW w Zawadce za przygotowanie posiłku dla strażaków i innych,
  • Orkiestrze za grę w czasie liturgii; a Ryszardowi Gawronowi za koordynację akcji,
  • Chórowi parafialnemu za oprawę liturgiczną i śpiew,
  • Strażakom z OSP Podłopień i OSP Zawadka oraz Kołu Łowieckiemu za obecność z pocztami sztandarowymi,
  • Uczniom szkół w Zawadce i Podłopieniu za obecność z pocztami sztandarowymi,
  • Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkół w Podłopieniu i Zawadce za dary dla parafii.
  1. Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Chciejmy licznie uczestniczyć we Mszach św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  2. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  3. Zakończenie oktawy to równocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Od godz. 17.30. prosimy, aby adorację poprowadzili członkowie TP WSD.
  4. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca. Będzie też procesja wokół kościoła. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.
  5. Z okazji pierwszego piątku skorzystajmy ze spowiedzi św. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św.
  6. Odwiedziny chorych:

– Ks. Franciszek w piątek (7 VI) od godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Stanisława Dziadonia,

– Ks. Proboszcz w sobotę (8 VI) od godz. 9.00. Prosimy o pojazd od Ludwika Piętonia.

1. W przyszłą niedzielę (9 czerwca) będzie zmiana tajemnic różańcowych róż matek  i ojców po Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Egzamin przed bierzmowaniem uczniów klasy VII z Podłopienia i Zawadki będzie we wtorek (4 czerwca) o godz. 14. 30. w kościele. W egzaminie uczestniczą również rodzice.
  3. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal na plebanii.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, w którym poczytamy o potrzebie obecności krzyża w przestrzeni publicznej.
  5. Apostolat „Margaretka” organizuje wyjazd do Kalwarii w dniu 8 VI. Koszt 50 zł. Szczegóły u Marty Florek i Agnieszki Wiewiórskiej.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Zbigniew Kulig i śp. Marek Sędzik. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…