XXVII Niedziela zwykła, 6 X 2024 r.

1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii wzywa do małżeńskiej wierności i zaznacza nierozerwalność sakramentu małżeństwa, jako wspólnoty życia mężczyzny i kobiety. Módlmy się za wszystkie małżeństwa w naszej parafii, aby ukazywały w swym życiu Boży plan zbawienia.
  2. Trwa miesiąc październik, czas modlitwy różańcowej ku czci Matki Bożej. Niech każdy wyrazi wdzięczność i miłość do Królowej Różańca Świętego przez uczestnictwo w Nabożeństwie Różańcowym. Przypominamy, że Msza św. w październiku jest codziennie rano o 6.30. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00. a po niej Różaniec. W niedziele Różaniec o 15.00. a następnie Msza św.
  3. W środę (9 października) kolejne spotkanie dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
  4. W przyszłą niedzielę 13 października będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem „JAN PAWEŁ II – EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA”. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę prowadzić będzie młodzież. Natomiast o 14.30. w kościele Młodzieżowa Grupa Apostolska przedstawi program religijno – artystyczny ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich.
  5. Także w niedzielę, 13 października po Mszy św. o godz. 7.00. zmiana tajemnic różańcowych Róż Matek i Ojców.
  6. 20 października odbędzie się akcja misyjna na rzecz budowy studni głębinowych w Czadzie – „Dobre monety”[zbieramy wszystkie pieniądze świata: polskie groszówki i wycofane z obiegu, kolekcjonerskie, zagraniczne.] Włączmy się w to szlachetne dzieło pomocy misjom!
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.