XXIX Niedziela zwykła, 20 X 2024 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje i misjonarzy.
  2. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca składka inwestycyjna do kopert. Bóg zapłać wszystkim za odpowiedzialność i troskę o parafię.
  3. Również dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka misyjna „Dobre monety” na budowę studni głębinowych w Czadzie w Afryce. Bóg zapłać za wsparcie szlachetnego celu.
  4. We wtorek przeżywać będziemy liturgiczną uroczystość św. Jana Pawła II.
  5. W sobotę, 26 października w Pasierbcu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego J.E. Andrzeja Jeża. Zapisy na wyjazd do czwartku (24 października).
  6. Za dwa tygodnie, 3 listopada w naszej wspólnocie kazania wygłosi o. Paweł Opioła, misjonarz kombonianin.
  7. Powoli dobiega końca miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy, aby jeszcze więcej osób w tych dniach uczestniczyło w tej pięknej modlitwie do Matki Bożej. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież.
  8. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
    • Prosimy o oznaczenie wypominków (roczne lub jednorazowe/listopadowe). Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie zwłaszcza przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.
    • Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym i Gościu Extra znajdują się min. artykuły o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko.
  10. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i sal na plebanii.
  11. Intencje Mszy świętych.